אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלטשולר שחם ישקיע בנדל"ן של בירם ודויטש בסקנדינביה

בלעדי לכלכליסט

אלטשולר שחם ישקיע בנדל"ן של בירם ודויטש בסקנדינביה

ועדת ההשקעות אישרה לקופות הגמל של בית ההשקעות להשקיע 50 מיליון דולר באחזקה של עד 20% בחברת הנדל"ן של רוני בירם וגיל דויטש שמחזיקה בקניונים בדנמרק, בשבדיה ובנורבגיה. גילעד אלטשולר: "סומכים עליהם ומאמינים ביכולות שלהם"

13.01.2013, 06:57 | גולן חזני

בית ההשקעות אלטשולר שחם עומד להשקיע עד 50 מיליון דולר באחזקה של עד 20% בהשקעות חדשות של חברת הנדל"ן של רוני בירם וגיל דויטש בקניונים בסקנדינביה. עוד נודע ל"כלכליסט" שההשקעה תיעשה באמצעות חברת JTLV (ג'רוזלם־תל אביב) מקופות הגמל של אלטשולר שחם, באמצעות 20 מיליון דולר שיובאו כהון עצמי להשקעות שתאתר החברה ובמינוף של כ־30 מיליון דולר נוספים. ועדת ההשקעות של אלטשולר שחם אישרה את העסקה והיא אמורה להיחתם בימים הקרובים.  

קראו עוד בכלכליסט

גילעד אלטשולר, מנכ"ל משותף בבית ההשקעות, אישר את המגעים להצטרפות ואמר כי מדובר באנשים מוכשרים וישרים "שאנחנו סומכים על הידע והניסיון שלהם בתחום, ואשר השקיעו את הונם העצמי בחברה הזו. אנחנו מאמינים ביכולות שלהם".

רוני בירם (מימין) וגיל דויטש. משקיעים בצפון אירופה, צילום: אוראל כהן רוני בירם (מימין) וגיל דויטש. משקיעים בצפון אירופה | צילום: אוראל כהן רוני בירם (מימין) וגיל דויטש. משקיעים בצפון אירופה, צילום: אוראל כהן

דויטש ובירם מוכרים כמייסדים של בית ההשקעות אקסלנס שנמכר לפני ארבע שנים להפניקס שבשליטת יצחק תשובה תמורת 700 מיליון שקל. העברת התמורה מתשובה לשניים לוותה במאמבקים משפטיים רבים. עם פרישתם פנו השניים לעסקי אנרגיה נקייה בחברת גילץ ולעסקי נדל"ן. הפורטפוליו של בירם ודויטש בסקנדינביה, שנרכש לפני כשלוש שנים, מוערך בשווי של כ־200 מיליון יורו (כמיליארד שקל) ומחזיק ביותר מעשרה קניונים בדנמרק, שבדיה ונורבגיה באמצעות "קבוצת סיני" (Sinai Group). בחברה שותפים גם צבי בירן (7.5%) וכן ג'ורג' חורש, יבואן טויוטה בישראל.

מלבד פעילות הנדל"ן של דויטש ובירם באירופה הם מקיימים פעילות בישראל ביחד עם עמיר בירם, אחיו של רוני בירם שאינו שותף לפעילות באירופה.

בניגוד למוסדיים אחרים שמינו מנהל השקעות מיוחד לתחום הנדל"ן, אלטשולר שחם משקיע באמצעות שותפים בעלי ידע בתחום. בישראל הוא עושה זאת באמצעות אחזקה במניות של חברות נדל"ן כמו אלוני חץ (5%), גזית גלוב (4%) ועזריאלי (2%–3%). JTLV שהוקמה ב־2012 מנהלת בימים אלה משא ומתן לרכישה מידי מליסרון של קניון רננים ברעננה וקניון סביונים ביהוד בכמיליארד שקל.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות