אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נציגות אידיבי פתוח לדנקנר: החזר מיד דיבידנדים של 3.9 מיליארד לחברה צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

נציגות אידיבי פתוח לדנקנר: החזר מיד דיבידנדים של 3.9 מיליארד לחברה

התפתחות דרמטית בגזרת אי.די.בי עם האיום של נציגות מחזיקי האג"ח לתבוע את החברה; אידיבי טוענת כי כל הדיבידנדים חולקו כדין

23.01.2013, 17:06 | גולן חזני

במקביל למשא ומתן להסדר חוב בחברת אי.די.בי אחזקות, מתחממת זירת המאבק של מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח מול החברה.

ל"כלכליסט" נודע כי נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח שיגרה מכתב לאי.די.בי אחזקות בו היא טוענת כי כל הדיבידנדים שחילקה בשנים 2007-2011 היו לא חוקיים והתבססו על רווחים לא אמיתיים של החברה מפעילות אלא מחשבונאות יצירתית.

קראו עוד בכלכליסט

הנציגות, שהעבירה את המכתב באמצעות עורכי הדין אייל רוזובסקי וגיא גיסין, דורשת מאי.די.בי אחזקות להשיב לחברה כ-3.9 מיליארד שקל. 3.3 מיליארד שקל עבור דיבידנדים שמשכה, ו-500 מיליון שקל נוספים עלות הצעת הרכש שמחקה לפני כשנתיים את אי.די.בי פיתוח ממסחר.

נוחי דנקנר, צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר | צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר, צילום: אוראל כהן

הנציגות מאיימת בהגשת תביעה נגזרת נגד החברה, באם הסכום לא יוחזר לקופת אי.די.בי פתוח. מדובר בצעד דרמטי של הנציגות שכוללת את נציגי פסגות יורק והפניקס. עד כה התנהלה הנציגות של אי.די.בי פתוח בהילוך ראשון ומתחת לרדאר מול החברה.

ברור כי לאי.די.בי אחזקות אין כיום מזומנים להחזיר סכום כלשהו, ונראה כי מדובר בצעד משפטי שנועד להכין את הקרקע למאבק משפטי בחודשים הקרובים של הנציגות מול החברה.

אי.די.בי טוענת כי כל הדיבידנדים חולקו כדין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
האשמה העיקרית זאת הרשות לני"ע, ועוד כמה נוספים...
הרשות לני"ע אישרה לאי.די.בי לחלק דיבידנדים משערוכים למיניהם, או כמו שנהוג לקרוא להם "רווחים על הנייר", למרות שתקינה החשבונאית (IFRS) מאפשרת חלוקה שכזאת, על הרשות למנוע זאת ע"י מגבלות שתצור... כידוע התקינה הבינלאומית מאפשרת "מרווח תמרון" רחב, כמובן שיש פה ניצול לרעה, אך כמו שעשתה הרשות לגבי תקן IFRS9 שהחליף את IAS39 בנושא טיפול בהשקעה בני"ע, ככה הייתה הצריכה הרשות לפעול בנושאים הללו שמתרחשים לאורך השנים האחרונות בחברה. בנוסף אני יאשים גם את נציגות האג"ח וגם את המוסדיים שלא בודקים באופן רציף את מהלכי החברה, בושה וכלימה שכספו של הציבור נמצא בידם, ואלה "משקיעים" אותו בלי לבדוק לעומק את החברה.... את חברת אי.די.בי אני לא מאשים כלל!!! למה שיהיה אכפת לה לחלק דיבידנדים לבעלי המניות? הרי בסופו של דבר בעל המניות צריך לקבל את השקעתו בחברה ע"י הדיבידנד (אולי אפשר להאשים את הדירקטורים של החברה שנתנו לזה חלק בהסכמתם לחלוקה) אבל שוב האשמה העיקרית לדעתי נופלת על הרשות! חבל ועצוב שזה מה שקורה במדינתנו....
חשבונאי  |  23.01.13