אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלאזה סנטרס: פסגות ומגדל שוקי נבחרו לנציגות מחזיקי האג"ח

פלאזה סנטרס: פסגות ומגדל שוקי נבחרו לנציגות מחזיקי האג"ח

כך החליטו מחזיקי אגרות החוב של החברה. צפוי כי הם ינהלו מו"מ מול הנהלת החברה לעצירת תשלום הדיבידנד לחברה האם אלביט הדמיה

25.01.2013, 09:59 | ענת ציפקין
מחזיקי אגרות החוב של פלאזה סנטרס מינו את פסגות ומגדל שוקי הון לנציגי מחזיקי אגרות החוב מטעמם. צפוי כי הם ינהלו מול הנהלת החברה משא ומתן לעצירת תשלום הדיבידנד לאלביט הדמיה. אתמול בלילה פרסמה החברה דיווח ממנו עולה כי מתוצאות אסיפת מחזיקי האג"ח שהתקיימה ב-15 בינואר עולה כי 62% מקרב המחזיקים של שתי הסדרות השתתפו באסיפה, וכי 42% ו-46% מהם, בהתאמה, החליטו על מינוי פסגות ומגדל שוקי הון לייצג אותם בהסדר החוב, אם וכאשר יתחיל - מול החברה.

קראו עוד בכלכליסט

פלאזה סנטרס עצמה אמורה לפרוע במהלך שנת 2013 חובות של 99 מיליון יורו (כ-720 מיליון שקל) למחזיקי האג"ח, כאשר בקופתה 66 מיליון יורו בלבד. מימוש פורטפוליו הנכסים בו היא מחזיקה עם אלביט הדמיה בארה"ב צפוי להזרים לה 31 מיליון יורו נוספים, אולם זה עדיין לא מספיק, במיוחד מכיוון שהחברה האם אלביט הדמיה מצפה לקבל ממנה דיבידנד בגובה זהה. אין זה תרחיש בלתי סביר כי מחזיקי האג"ח של פלאזה סנטרס ינסו באמצעות צו מניעה לעצור את חלוקת הדיבידנד, שמהווה חמצן של ממש עבור אלביט הדמיה.

חלק ממחזיקי האג"ח של פלאזה סנטרס מחזיק גם באג"ח של אלביט הדמיה ויהיה נתון בניגוד עניינים. לפלאזה סנטרס 35 מרכזים מסחריים בשלבים שונים של תכנון או פיתוח, מתוכם רק שבעה פעילים ומייצרים הכנסות. מרבית נכסיה בהודו, רומניה ופולין.

בסוף חודש דצמבר חתכה מעלות את דירוג החברה בת פלאזה סנטרס בשתי דרגות. הדירוג החדש הורד ל-"-BBB". המודל העסקי של החברה מבוסס בעיקר על פיתוח מרכזי מסחר, עד לשלבים הסופיים של תפעול הפרויקטים, ולאחר מכן, מכירה במחירים שיקנו לחברה רווחי הון ותזרימי מזומנים חיוביים.

"אף על פי שרמות המינוף בדרך כלל יורדות עם סיום הפיתוח של הפרויקטים, לדעתנו קיים סיכון אשראי משמעותי שגלום בניהול הנזילות של החברה לאורך תקופת הפיתוח", כותבים בחברת הדירוג. "להערכתנו", מוסיפים, "תשלום החוב הקרוב של החברה ביולי ובנובמבר 2013 תלוי בקבלת החלק השני של התשלום עבור חלקה במכירת הפורטפוליו של הקבוצה בארצות הברית בסך של 30 מיליון יורו וכן במכירת כמה ממרכזי המסחר הפעילים של החברה.

מוטי זיסר, אלביט הדמיה, צילום: אוראל כהן מוטי זיסר, אלביט הדמיה | צילום: אוראל כהן מוטי זיסר, אלביט הדמיה, צילום: אוראל כהן

"אף על פי שהחברה הגיעה להסכמים ראשוניים על מספר נכסים, מכירתם עדיין תלויה בתנאים תפעוליים ופיננסיים, ולפיכך עלולה לסבול מעיכובים", נימקו. לגבי חלוקת הדיבידנדים של החברה מציינים במעלות, כי הם עלולים להוריד את הדירוג שוב אם החברה תחלק דיבידנדים לפני שתבצע התקדמות משמעותית בתוכנית המימושים שלה, ועל חשבון מצב נזילות שלה. "נשקול הורדת דירוג אם נוכח לראות עיכובים נוספים במימוש הנכסים או אם נהיה סבורים שהחמרה בתנאי השוק פוגעים בהיתכנות של תזרימי המזומנים העתידיים של החברה

את דוחות הרבעון השלישי לא פירסמה פלאזה סנטרס, מתוקף היותה נסחרת בבורסת לונדון, שם היא מחויבת לפרסם דוחות כספיים מלאים רק פעמיים בשנה. בנובמבר פרסמה פלאזה סנטרס את דוחותיה לחציון הראשון של 2012, שם דיווחה כי הכנסותיה לתקופה הסתכמו ב-33.6 מיליון יורו, זאת בהשוואה ל-23.6 מיליון יורו בתקופה המקבילה אשתקד. אולם השיפור בשורה העליונה לא תורגם לשורה התחתונה, ואת המחצית הראשונה של שנת 2012 סיכמה החברה בהפסד של 7.2 מיליון יורו המיוחס לבעלי המניות של החברה, וזאת לעומת רווח נקי של 32.4 מיליון יורו במחצית המקבילה אשתקד. יחס החוב למאזן של פלאזה סנטרס, הנסחרת בבורסות ורשה ולונדון בשווי שוק של כ-124 מיליון ליש"ט הסתכם בסוף המחצית הראשונה ב-47%. רובו מיועד לפירעון בשנים 2015-2012.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות