אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שפע של הבטחות: "בתוך שנה ההשקעה תוכפל"

שפע של הבטחות: "בתוך שנה ההשקעה תוכפל"

הבהלה לנפט וגז הפכה לכמיהה לאבנים טובות. מציאת אבן ספיר שערכה לא מהותי הצליחה להקפיץ את שווי השוק של שפע ימים ב־31.5 מיליון שקל ביומיים

28.01.2013, 08:05 | אסף גילעם

חברת חיפושי האבנים היקרות, שפע ימים, שבשליטת משפחת טאוב, ממשיכה בסבב גיוסים. בשני ימי המסחר האחרונים זינקה מניית החברה בכ־60%, כשברקע הודעתה ביום חמישי האחרון על גילוי אבן ספיר גדולה, ועל גיוסם של ארבעה משקיעים פרטיים נוספים שיזרימו לחברה 670 אלף שקל. החברה דיווחה כי ערכה של האבן "לא מהותי", אך היא הצליחה להקפיץ את שווי החברה בכ־31.5 מיליון שקל. מה שמעורר עניין בסבב הגיוסים של החברה, הם התנאים המפליגים שבהם מתבצעות ההקצאות למשקיעים החדשים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הסכם ההשקעה האחרון שפרסמה שפע ימים אתמול, יזכו ארבעת המשקיעים ל־2.95 מיליון מניות שמהוות 1.23% מהון החברה בתמורה ל־670 אלף שקל.

אבי טאוב, מנכ"ל שפע ימים אבי טאוב, מנכ"ל שפע ימים אבי טאוב, מנכ"ל שפע ימים

ההקצאות נעשו לפי מחיר המניה ביום שלפני ההצעה, ששיקף לחברה שווי של 54.7 מיליון שקל. אתמול טיפס שווי החברה ל־85 מיליון שקל.

אבל לא רק המחיר מושך את המשקיעים. שפע ימים התחייבה, כי אם לאחר כשנה ממועד ההקצאה שווי המניות של המשקיעים לא יהיה כפול מהשקעתם, יוקצו להם מניות חדשות, כך ששווי האחזקה יהיה כפול משווי השקעתם המקורית. כדי למנוע לחץ על מחיר המניה, המניות החדשות יהיו חסומות למכירה בבורסה במשך כחצי שנה, ולאחר מכן יוכלו המשקיעים למכור את המניות במשך שנה וחצי נוספות בתנאים מגבילים. שפע ימים יצאה לסבב הגיוס באוגוסט ומתכננת לגייס כ־6 מיליון שקל ממשקיעים פרטיים. עד היום גייסה החברה כמחצית מהסכום.

אבי טאוב, מנכ"ל שפע ימים, הסביר ל"כלכליסט" כי "אנחנו מבטיחים שבתום שנה שווי האחזקות יהיה כפול, או שנקצה למשקיעים מניות נוספות בהיקף שבו השווי של האחזקות שלהם יהיה כפול. אין לנו בעיה להתחייב, כי אנחנו יודעים מה שווה החברה. יש לנו הערכות שווי שהעריכו את החברה בלמעלה מ־100 מיליון דולר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות