אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי מדיוונד: טבע הפסיקה את שיתוף הפעולה עם קיורטק של כת"ב צילום: פרקר יאנג

אחרי מדיוונד: טבע הפסיקה את שיתוף הפעולה עם קיורטק של כת"ב

כתוצאה מביטול העסקה טבע תמחק 109 מיליון דולר "על הנייר". בדצמבר האחרון טבע החליטה להפסיק את שיתוף הפעולה עם כלל ביוטכנולוגיה במדיוונד

31.01.2013, 12:19 | גיא בן סימון

כלל ביוטכנולוגיה דיווחה היום (ה') כי טבע, ענקית הגנריקה הישראלית בניהולו של ג'רמי לוין, הודיעה לקיורטק - החברה הבת של כת"ב - על סיום שיתוף הפעולה מה-1 במאי השנה.

קראו עוד בכלכליסט

קיורטק מפתחת נוגדן שתפקידו להגביר את יכולות מערכת החיסון להילחם בסרטן של מערכת הדם ובגידולים מוצקים. טבע נכנסה להשקעה בקיורטק ב-2006, וכתוצאה מביטול העסקה תמחק טבע 109 מיליון דולר "על הנייר". להחלטה של טבע שלא להמשיך בפיתוח הנוגדן של קיורטק צפויה להיות השפעה מהותית על כת"ב שהודיעה היום כי היא בוחנות את ההשלכות של ההודעה.

"אנו נמצאים בתהליך מעמיק של בחינת צבר המוצרים של טבע. במסגרת תהליך זה, בחנו את הנתונים הקליניים והביוכימיים העדכניים לגבי CT-011 , וקיבלנו החלטה אסטרטגית להשקיע את משאבינו באפיקים אחרים בהם נוכל להשפיע בצורה המשמעותית ביותר על חיי המטופלים" אמר ד"ר מייקל היידן, נשיא חטיבת המחקר והפיתוח הגלובלית והמדען הראשי של טבע.

ג'רמי לוין מנכ"ל טבע
ג'רמי לוין מנכ"ל טבע צילום: בלומברג

CT-011 הוא נוגדן חד-שבטי אנושי המפותח כטיפול במחלות דם ממאירות וגידולים מוצקים.CT-011 נבדק במספר מחקרים קליניים בשלב I ובשלב II להתוויות סרטן שונות, כולל לימפומה אגרסיבית מסוג DLBCL, סרטן המעי הגס, מלנומה גרורתית ומחקרים קליניים נוספים המבוצעים על ידי חוקרים שונים. 

בכנס המשקיעים והאנליסטים שקיימה טבע, שבו הציגה החברה את האסטרטגיה החדשה שלה, חשף מנכ"ל החברה ג'רמי לוין כי טבע תבטל 12 תוכניות פיתוח - רבע מהן מיזמים משותפים עם חברות ישראליות.

כך, למשל, טבע הודיעה לחברת מדיוונד של כת"ב שפיתחה תכשיר לטיפול בכוויות כי היא מוותרת על האופציה שהוענקה לה להשקעה וכי היא לא מעוניינת להפיץ ולשווק עבור מדיוונד את התרופה. ענקית התרופות הישראלית הודיעה גם כי היא מעוניינת לצאת מהשותפות שלה במיזם של גמידה סל לפיתוח התרופה StemEx לטיפול בחולי לוקמיה או לימפומה, שתוצאות הניסוי השלישי שלה צפויים להתפרסם ברבעון הראשון של 2013. טבע עדכנה כי לאחרונה היא גם החלה במגעים עם MGVS הישראלית לסיום השותפות בפיתוח התרופה MultiGeneAngio לטיפול בטרשת עורקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות