אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת קרביץ-AM:PM פורשת מהמירוץ לרכישת אופיס דיפו צילום: אריאל בשור

בלעדי לכלכליסט

קבוצת קרביץ-AM:PM פורשת מהמירוץ לרכישת אופיס דיפו

רכישת רשת הציוד המשרדי והאלקטרוניקה ממשיכה לספק דרמות – כעת נשארו במירוץ קבוצת מלכה וקבוצתם של צחי פישביין ואפי רוזנהויז

06.02.2013, 08:45 | גיל קליאן

המכרז למכירת אופיס דיפו לא מפסיק לספק דרמות של הרגע האחרון. ל"כלכליסט" נודע, כי קבוצת קרביץ-AM:PM הודיעה על פרישתה מהמירוץ לרכישת רשת הציוד משרדי והאלקטרוניקה. הסיבה שסיפקו הבוקר בכירי הקבוצה לפרישה בשיחה עם "כלכליסט" היא התארכות ההליך המשפטי בתיק המכירה – והצפי כי המכירה עצמה תסתבך עוד בבתי המשפט.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי חניתה גיא, שיחד עם בעלה שאול גיא מחזיקה ב-22.5% בקבוצה וכן בחברות דאטא פול וצג עליתה, אמרה הבוקר ל"כלכליסט" כי "הנכס הכי גדול של אופיס דיפו זה העובדים. בכל יום שעובר הנכס הזה נפגע, האור בעיניים כבה עוד קצת. כשראינו שהולכים לבזבז זמן בבית משפט אנחנו החלטנו על פרישה. יש פה עסקה טובה ועסק טוב. היה אפשר לעשות פה יופי של עסק. אנחנו בכל מקרה מאחלים לכולם בהצלחה".

מייסדי AM:PM גיא אדרי והאחים גל ורן בלינקיס, צילום: אריאל בשור   מייסדי AM:PM גיא אדרי והאחים גל ורן בלינקיס | צילום: אריאל בשור מייסדי AM:PM גיא אדרי והאחים גל ורן בלינקיס, צילום: אריאל בשור

שלשום הוגשה בקשת הנאמנים לקבוע דיון בתיק בבית המשפט המחוזי מרכז – בקשה שחשפה חילוקי דעות נדירים בין שני הנאמנים, עו"ד ישראל בכר ועו"ד דוד פורר. כך, בעוד בכר סבור שאי אפשר יהיה לקיים את המכירה מול קבוצת מלכה (של אבי מלכה, בעלי קבוצת ML ומשקיע נוסף), פורר סבור כי יש להגיש את כל הקבוצות לאישור בית המשפט. כעת פרישת קבוצת קרביץ-AM:PM, שכללה את בעל השליטה בקרביץ, אלון רונן, לצד מייסדי AM:PM גיא אדרי והאחים רן וגל בלינקיס, משאירה במירוץ למעשה רק את קבוצת מלכה מול קבוצתם של צחי פישביין, ממייסדי אופיס דיפו בישראל, לצד אפי רוזנהויז, לשעבר מנכ"ל שופרסל, חן למדן, בעלי ארוריין ומשקיע הנדל"ן משה פטרבורג.

הדיון בבית המשפט נקבע ליום שני הקרוב. מבחינת ההליך המשפטי כעת עומדת בפני בית המשפט גם בקשה של קבוצת מלכה להכריז עליה כקבוצה הזוכה – שכן היא הציעה את ההצעה הגבוהה ביותר. בקבוצת מלכה טוענים שהליך המכירה נוהל בצורה לא תקינה, ומעלים טענות קשות על תפקוד הנאמנים. מנגד, בכר טוען כי בעלי הנכסים בהם נמצאים סניפי אופיס דיפו לא מעוניינים להשכיר אותם למלכה, כאשר מלכה טוען מנגד שאין לו כל בעיה עם משכירי הנכסים.

כמו כן, כפי שנחשף ב"כלכליסט", יתכן כי הפרשה המשפטית תסתבך עוד יותר לאור תוכניותיו של עו"ד שולי גולדבלט להגיש בקשה לבית המשפט למינוי מפרק חוקר שיבדוק את התנהלות פישביין – המנכ"ל האחרון של אופיס דיפו ישראל לפני קריסתה בדצמבר האחרון. לא ברור כעת עד כמה בקשה זו תעכב את הליך המכירה או תשפיע על תוצאותיו. העובדים מיוצגים בהליך על ידי עו"ד ליזה חדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה