אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פשרה: כהונתה של המשנה ליועמ"ש שרית דנה תוארך בחודשיים צילום: אוראל כהן

נחשף בכלכליסט

פשרה: כהונתה של המשנה ליועמ"ש שרית דנה תוארך בחודשיים

כך החליטה ועדת החריגים של נציבות שירות המדינה, לאחר שכהונת דנה הופסקה וגרמה לקרע בין משרד המשפטים למשרד ראש הממשלה

07.02.2013, 17:40 | משה גורלי

ועדת החריגים של נציבות שירות המדינה החליטה להאריך בחודשיים את כהונתם של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד שרית דנה, ראש רמו"ט עו"ד יורם הכהן ומנהל מינהל אזורי במשרד התמ"ת יגאל יוסף.

קראו עוד בכלכליסט

הוועדה בראשות מנכ"ל משרד רוה"מ הראל לוקר קיבלה החלטה זו כפשרה על מנת לסיים את הקרע בין משרד המשפטים למשרד ראש הממשלה סביב הארכת כהונתה של דנה.

הוועדה התכנסה היום (ה') במסגרת האילוץ שכפה בג"ץ בעתירת עו"ד דן חי נגד אי הארכת כהונתו של הכהן. חי עתר נגד החלטת הוועדה שלא להאריך את הכהונה. החלטה שהתקבלה לנוכח החלטת הממשלה מ-2009 לקצוב כהונות של בכירים.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר. מאבק עם משרד המשפטים , צילום: אריאל בשור מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר. מאבק עם משרד המשפטים | צילום: אריאל בשור מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר. מאבק עם משרד המשפטים , צילום: אריאל בשור

מצד שני, הפרקטיקה של הארכות כהונה הפכה לשגרה, עד שלוקר החליט לשים לה קץ ובאותה הזדמנות להיפטר מדנה שנתפסה כחסם משפטי על דרכן של רפורמות הנדל"ן. משרד המשפטים סירב להשלים עם ההחלטה ודרש דיון חוזר בוועדת החריגים, כאשר במקביל לא מינה ממלאי מקום זמניים, כמתחייב, לדנה והכהן. ואז הגיעה עתירת דן חי. שופטי בג"ץ ביקרו בחריפות את אי איוש המשרות - הקורבן למלחמה העקרונית והפרסונאלית בין לוקר לווינשטיין.

בהצבעה המקורית הצביעו לוקר ומנכ"ל האוצר דורון כהן נגד ההארכה, עו"ד דינה זילבר נציגת היועמ"ש ונציב שירות המדינה עו"ד משה דיין היו בעד. בהצבעה הבוקר נמנעו לוקר וכהן בעניין דנה וכהונתה הוארכה. בעניין הכהן, שימר מנכ"ל האוצר את התנגדותו, אך הימנעותו של לוקר הכשירה הפעם את ההארכה. במקור ביקש משרד המשפטים את הארכת הכהונה בשישה חודשים וכעבור זמן צמצם לשלושה, כך שלוקר ייאלץ להסתדר עם דנה חודשיים בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות