אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כרמלי: "עד סוף השנה - שיעור ההכנסות שלנו מגוגל יירד אל מתחת ל-50%"

ראיון כלכליסט

כרמלי: "עד סוף השנה - שיעור ההכנסות שלנו מגוגל יירד אל מתחת ל-50%"

בהשוואה לשיעור של 83% מכלל ההכנסות ב-2012. מנכ"ל בבילון: "טוב לנו עם גוגל ונמשיך לעבוד איתם אבל יש גם אלטרנטיבות"

18.02.2013, 11:59 | שי סלינס

"אני מניח שעד סוף השנה שיעור ההכנסות שלנו מגוגל יירד לפחות מ-50%", כך אמר אלון אלון כרמלי, מנכ"ל בבילון בשיחה עם "כלכליסט" לאחר פרסום תוצאות החברה ל-2012 מוקדם יותר הבוקר.

קראו עוד בכלכליסט

כרמלי התייחס לשיעור ההכנסות של בבילון מגוגל שעמד ב-2012 על 83% מכלל ההכנסות, אך עם זאת מאז התקנות החדשות שנכנסו לתוקף בתחילה פברואר ירד שיעור ההכנסות מגוגל אל פחות מ-70%.

כרמלי מדגיש כי מעולם בבילון לא הייתה תלויה בגוגל. "טוב לנו עם גוגל נמשיך לעבוד איתם אבל ישנם אלטרנטיבות. בשנה האחרונה בחרנו לעבוד בעיקר עם גוגל ובחודשיים האחרונים בחרנו לעבוד דווקא עם המתחרים שלהם משום שלשם זיהינו שהשוק הולך. השאיפה שלנו היא להתפרש על שוק רחב ככל שניתן וכך נפעל בהמשך השנה", אמר.

אלון כרמלי אלון כרמלי אלון כרמלי

"אנחנו משרתים כיום 130 מיליון לקוחות פעילים בשירותי תרגום וחיפוש והחברה שולטת בכ- 1% משוק החיפוש העולמי. הנפח שלנו שווה ל-20% מהנפח של החברה שנמצאת במקום השלישי בשוק העולמי", הוסיף כרמלי.

כרמלי לא התייחס להנפקה המתוכננת של בבילון בוול סטריט וחזר על הודעת החברה כי ההנפקה תבוצע בתזמון שהם מוצאים לנכון. נכון לעכשיו הזמן הקרוב ביותר שבבילון יכולה לצאת להנפקה בוול סטריט הוא סוף מרץ, משום שהחברה צריכה להגיש תשקיף מעודכן לרשות ניירות ערך בארה"ב לאחר דחיית ההנפקה לפני כחודש.

כרמלי התייחס לנתון שפרסמה בבילון בדוחות לפיו הכנסות שטרם הופקו ממשתמשים קיימים מסתכמת נכון לסוף השנה שעברה במעל ל-150 מיליון שקל, בהשוואה להכנסות שטרם הופקו של 50 מיליון שקל אשתקד. "אנחנו לא חייבים להוציא את הנתון הזה. שמנו מספר שמרני ונמוך על מנת לתת אינדיקציה למשקיעים. לא נקבנו במספר מדוייק בכוונה".

"חשוב להבין שכללי החשבונאות לא נותנים לנו לשקף נאמנה את מצב החברה. כשאנחנו מוציאים כסף על משתמש חדש אנחנו צריכים להכיר בהוצאה מייד ואילו ההכנסה לא נכללת בדו"ח - כך לפי כללי החשבונאות. חיפשנו פתרון במשך זמן רב על מנת לספק למשקיעים את הכיוון אליו הולכת החברה ולכן פרסמנו נתון זה", סיכם כרמלי.

תגיות