אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החברה לישראל תזרים 32 מיליון דולר לבטר פלייס בימים הקרובים צילום: אוראל כהן

החברה לישראל תזרים 32 מיליון דולר לבטר פלייס בימים הקרובים

בעלת השליטה במיזם הרכב החשמלי תוביל העברה של 50 מיליון דולר, שמתוכם 18 מיליון דולר יוזרמו על ידי משקיעים נוספים. אתמול פורסם כי החברה תפטר 30 עובדים נוספים במסגרת הליך התייעלות, שצמצם את פעילותה בעולם

20.02.2013, 07:47 | תומר הדר

החברה לישראל נערכת בימים אלה להזרמה של 32 מיליון דולר לבטר פלייס. ל"כלכליסט" נודע כי ההזרמה תתבצע כבר במהלך הימים הקרובים. נוסף על הכסף שתעביר בעלת השליטה במיזם הרכב החשמלי, יוזרמו לבטר פלייס 18 מיליון דולר ממשקיעים נוספים.  

קראו עוד בכלכליסט

בנובמבר אשתקד דיווחה החברה לישראל כי בטר פלייס נערכת לסבב השקעות, שבמסגרתו מבקשת החברה לגייס מימון בסך של 100 מיליון דולר לפחות.

בשלהי 2012 הודיעה החברה על הזרמה של 33 מיליון דולר. כעת צפוי השלב השני בהזרמת הכסף לבטר פלייס, שבמסגרתו יועברו 50 מיליון הדולרים הנוספים. 

כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט", בטר פלייס עדיין מצויה בעיצומם של הליכי התייעלות. לאחר שני סבבי פיטורים גדולים, באוקטובר ובדצמבר, הודיעה אתמול החברה על פיטוריהם של כ־30 עובדים. גורמים בחברה אמרו אתמול כי מדובר בקיצוץ קטן לעומת גלי הקיצוצים הקודמים, שכללו מאות עובדים. על פי הערכות בבטר פלייס, מונה החברה כעת כ־400 עובדים.

אותם גורמים הדגישו שהעובדים שצפויים לקבל את ההודעה על פיטוריהם השבוע לא נמצאים בעמדות מפתח בחברה. בחצי השנה האחרונה עזבו את החברה שורה של בכירים, ובראשם המנכ"ל והמייסד שי אגסי. לאחר מכן עזבו את החברה גם מנכ"ל בטר פלייס ישראל משה קפלינסקי ומחליפו של אגסי, אוון ת'ורנלי האוסטרלי.

לפני כשבועיים הודיעה בטר פלייס על סגירת מטה החברה בארה"ב ועל צמצום פעילות החברה באוסטרליה. כמו כן מתכוונת החברה להקפיא את ההשקעות העתידיות בשוק האוסטרלי. במסגרת שינוי המדיניות, החליטה החברה למקד את פעילותה בשתי מדינות: ישראל ודנמרק, שבהן יש תשתית להטענת המכונית החשמלית.

עם זאת, מסירותיה של החברה מצביעות על מגמת התאוששות, הנובעת ממסירות לציי הרכב הגדולים. בינואר מסרה בטר פלייס 102 מכוניות חדשות ובפברואר היא צפויה לשחזר את ההישג ולרשום מספרים דומים. ב־2012 הסתכמו מכירות החברה בישראל ב־518 מכוניות. לדברי גורמים בחברה, החל בחודש הבא צפויה בטר פלייס למקד את מאמציה השיווקיים ולצאת במבצע מימון שיתבסס על פנייה ללקוחות פרטיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות