אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבועה מתנפחת? שפע ימים ממשיכה להבטיח תשואה של 100% למשקיעים

הבועה מתנפחת? שפע ימים ממשיכה להבטיח תשואה של 100% למשקיעים

גם אחרי זינוק של יותר מ-300% בחודש, החברה ממשיכה להבטיח למשקיעים הפרטיים שכספם יוכפל במשך שנה. האם יש להם ממה לחשוש?

20.02.2013, 13:13 | שי סלינס

חברת שפע ימים שנכנסה לבורסה בתל אביב באמצעות מיזוג עם השלד הבורסאי אלוני מיתר באפריל 2012, נסחרת היום בבורסה לפי שווי שוק של 225 מיליון שקל ומרכזת את מחזור המסחר הרביעי בגודלו - מיד לאחר המניות טבע, כיל, לאומי ופועלים.

ברקע למחזורי המסחר הגבוהים במניה עומדות הודעות החברה לבורסה על הקצאת מניות למשקיעים פרטיים שאותם לא חושפת החברה. אתמול הודיעה החברה על הקצאת מניות בשווי של 777 אלף שקל, והיום (ד') שיגרה החברה הודעה לבורסה לפיה היא מקצה לעוד 5 משקיעים מניות בשווי של 850 אלף שקל.

קראו עוד בכלכליסט

המניות החדשות שהוקצו למשקיעים חסומות למכירה בבורסה במשך כשישה חודשים ולאחר מכן יוכלו המשקיעים למכור את המניות במשך כשנה וחצי נוספות בתנאים מגבילים.

כמו בסבבי הגיוס הקודמים של החברה, כך גם היום, שפע ימים התחייבה כי אם לאחר כשנה ממועד ההקצאה שווי המניות של המשקיעים לא יהיה כפול מהשקעתם, יוקצו להם מניות חדשות, כך ששווי האחזקה יהיה כפול משווי השקעתם המקורית.

המשקיעים הפרטיים שזכו במניות אינם מסכנים את כספם, לכאורה, אלא אם כן החברה אינה תעמוד בהתחייבויותיה. כמו כן ייתכן מצב שכאשר יוכלו המשקיעים למכור את המניות לא תהיה סחירות מספקת במניה ושחלקם של המשקיעים ידולל בהתאם למחיר המניה כשנה לאחר השקעתם.

מצאו 77 יהלומים

שפע ימים פועלת כבר שנים רבות בחיפוש יהלומים באזורי נחל הקישון והכרמל. בחברה זו הושקעו עד עתה כ־60 מיליון שקל. בכל עשרות קידוחי הסקר והמדגמים שנעשו עד עתה נמצאו 77 יהלומים, מרביתם מיקרו יהלומים, ואבני חן נוספות. ממצאים אלו עדיין לא מהווים אינדיקציה לכדאיות הקמת מכרה יהלומים באחד מאזורי החיפוש.

באוגוסט האחרון דיווחה החברה כי מצאה אבן מסוג מואסנייט - מינרל טבעי נדיר הדומה בתכונותיו ליהלום. האבן נמצאה על ידי שפע ימים ונחשבת לגדולה מסוגה בעולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות