אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירית אילוז תתפטר היום מאמפל צילום: יובל חן

בלעדי לכלכליסט

אירית אילוז תתפטר היום מאמפל

יוסי מימן, בעל השליטה בחברה, צפוי להגיש היום לבית המשפט בניו יורק מסמך על פיו הוא מוותר על אמפל בפועל. במסגרת זו יתפטרו כל הדירקטורים בחברה

21.02.2013, 10:52 | רחלי בינדמן
יוסי מימן צפוי להגיש היום (ה') לבית המשפט בניו יורק מסמך על פיו הוא מוותר על אמפל בפועל ובמסגרת זו יתפטרו כל הדירקטורים וחברי ההנהלה והחברה תעבור לידי הנושים. סמנכ"לית הכספים הוותיקה של אמפל אירית אילוז, היושבת גם בדירקטוריון, ויורם פירון, סמנכ"ל נוסף יכריזו היום בבית המשפט לפירוקים בניו יורק על התפטרותם.

קראו עוד בכלכליסט

השניים יתפטרו על רקע הצהרת החברה, כפי שנחשף ב"כלכליסט" כי לא תוכל לעמוד בתשלום של 650 אלף דולר לעורכי דינם של בעלי החוב. כמו כן, ימונה נאמן להסדר שייקח את סמכויות הדירקטוריון ויפעל לשימור הקבוצה עד אישור סופי של ההסדר. מחזיקי האג"ח בראשות הנציגות פסגות ומיטב הגישו לפני כחודש תכנית לבית המשפט לגבי האופן בו הם מתכוונים לנהל את החברה לאחר שתעבור לידיהם.

כעת לאחר הכרזת ההתפטרות הצפויה של הבכירים השופט צפוי להעביר את המפתחות בחברה מידיו של יוסי מימן לבעלי החוב. מדובר בהישג משמעותי לגופים המוסדיים שהובילו את הקו הנוקשה נגד החברה - מיטב ופסגות.

את נציגות מחזיקי האגח ייצגו עורכי הדין עופר שפירא ואריה דנציגר.

 

יוסי מימן, צילום: אוראל כהן יוסי מימן | צילום: אוראל כהן יוסי מימן, צילום: אוראל כהן

בנובמבר טרפד בית ההשקעות פסגות את מינוייה של אילוז כדירקטורית חיצונית בחברת קמור. פסגות, המחזיקה בכ-8% מהחברה, הצליחה לטרפד את המינוי של אילוז, בעוד קרנות הנאמנות של אקסלנס וקופות התגמולים של עובדי האוניברסיטה העברית הצביעו בעד, וזאת בעקבות המלצת חברת הייעוץ אנטרופי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות