אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוליבר אנרג'י מתחילה לחפש אורניום בנגב צילום: עטא עוויסאת

גוליבר אנרג'י מתחילה לחפש אורניום בנגב

החברה בראשות מאיר דגן מעריכה כי עלות עבודות הקידוח תסכם ב-130 אלף דולר והן צפויות להסתיים בתוך פחות מחודש

26.02.2013, 09:57 | מעין מנלה
גוליבר אנרג'י בה מכהן ראש המוסד לשעבר מאיר דגן כיו"ר הדירקטוריון הודיעה היום (ג') כי החלו עבודות הקידוח לחיפוש אורניום ליד ערד. החברה, בניהולו של רמי קרמין הודיעה כי העבודות צפויות להסתיים עד ה-24 למרץ ועלותן מוערכת ב-130 אלף דולר.

קראו עוד בכלכליסט

החיפושים נערכים לאחר שנמצאו סימנים להימצאות חומר מתכתי בעל רדיואקטיביות גבוהה בקידוח שבוצע ברשיון חיפושי הנפט מאיה, באזור חתרורים בנגב, שהזכויות בו היו שייכות לשותפות זרח, אשר גוליבר אנרג'י הינה בעלת השליטה (בעקיפין) בשותף הכללי בה. הסימנים לחומר המתכתי הרדיואקטיבי נמצאו בעומק רדוד. במסגרת החיפושים מתכננת גוליבר אנרג'י להרחיב את בור הקידוח ולבצע בדיקות מיוחדות כדי לזהות את המתכות שנמצאו ולהעריך את היקפן.

 

מאיר דגן, לשעבר ראש המוסד, דירקטור בגוליבר אנרג מאיר דגן, לשעבר ראש המוסד, דירקטור בגוליבר אנרג'י | צילום: יוסי זליגר מאיר דגן, לשעבר ראש המוסד, דירקטור בגוליבר אנרג

 

החברה מתחילה בפעילות לחיפוש אורניום ומתכות רדיואקטיביות לאחר שקיבלה את כל האישורים לביצוע החיפושים באיזור שבין ערד לסדום ליד צומת חתרורים. באפריל 2012 העניק המפקח על המכרות במשרד האנרגיה והמים, לגוליבר היתר לחפש אורניום ומתכות רדיואקטיביות. היתר החיפוש ניתן לשנה על שטח של 4,892 דונם בנגב. תוכנית העבודה של גוליבר אנרג'י, שאושרה בהיתר החיפוש כוללת בין היתר: ביצוע אנליזות כימיות לבדיקת ערכים רדיואקטיביים בדוגמאות המטחן מהקידוח; הגשת דו"ח מסכם עם תוצאות האנליזות והמלצות להמשך הפעילות עד תום מתן ההיתר.

   

גוליבר חתמה על הסכם עם שותפות זרח במסגרתו העניקה זרח לגוליבר את זכות השימוש בכל המידע שצברה לצורך חיפוש, כרייה והפקה של מתכות רדיואקטיביות לרבות אורניום. בתמורה להענקת הזכות תקבל זרח תמלוג בשיעור של 12.5% מחלקה של חברת גוליבר מהמתכות הרדיואקטיביות שיופקו וינוצלו על ידה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות