אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות שמועות: בהלת גירושים בסין צילום: בלומברג

בעקבות שמועות: בהלת גירושים בסין

בשבועות האחרונים זינק מספר המתגרשים בערים הגדולות בעקבות שמועות שלפיהן פרידה מבן הזוג תפטור אותם ממס של 20% על מכירת בתים

09.03.2013, 18:30 | סוכנויות הידיעות

לקראת כניסתו לתוקף של מס חדש בשיעור 20% בגין הכנסות ממכירת בתים זינק מספר הבקשות לגירושים בבייג'ינג ובערים אחרות בסין. זאת לנוכח שמועות כי פרידה רשמית מבן הזוג עשויה לסייע לחמוק מתשלום מס זה, כך דיווח בסוף השבוע "הניו יורק טיימס". 

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח, הכרזתה של ממשלת סין מתחילת החודש כי בכוונתה להטיל הגבלות חדשות על שוק הנדל"ן הפרטי לא התקבלה בהבנה בקרב התושבים, שמיהרו להתלונן ברשתות החברתיות ולעמוד בתורים הארוכים שנוצרו מחוץ למשרדי הממשלה כדי להעמיד את הבתים שלהם למכירה לפני שההגבלות ייכנסו לתוקף.

תושבי ננג תושבי ננג'ינג ממהרים למכור את נכסיהם, בשבוע שחלף | צילום: אימג'בנק, gettyimages תושבי ננג

רבים מהם, כאמור, בחרו לקחת זאת צעד אחד קדימה ולהתגרש מבני זוגם, לפחות על הנייר. הבחירה בגירושים מעידה על הרגישות שיש במדינה לנושא הנדל"ן בסין בעשור האחרון ועל ההתנגדות של הציבור להטלת מסים נוספים. בשנגחאי, לדוגמה, נמסר ממרכז רישום במחוז ז'אביי כי ביום אחד נרשמו בו 53 בקשות לגירושים.

הממשלה, שחוששת שעליית מחירי הדיור תצא משליטה ותאיים על היציבות החברתית, נוקטת באופן קבוע אמצעים להפחתת הביקושים ולמאבק בספקולנטים. על ההגבלות הנוכחיות הכריז ראש הממשלה היוצא וון גי'ה־באו, לפני כחודש - ימים ספורים לפני פתיחת מושב הפרלמנט הסיני. על פי הכללים, יש לשלם מס של 20% על ההכנסות ממכירת בית שני.

ואולם, הרוכשים, הקונים, הקבלנים ואפילו הרשויות המקומיות מצליחים למצוא בכל פעם מחדש דרכים לעקוף את ההגבלות.

"בכל פעם שמטילים תקנות חדשות, אנשים מצליחים למצוא דרכים לעקוף את החוקים", אמר ל"ניו יורק טיימס" אנליסט הנדל"ן דו ג'ינסונג מקרדיט סוויס. הזוגות שמתגרשים מקווים שיוכלו לפיכך לטעון כי לכל צד יש רק בית אחד, וכך יוכלו למכור אחד מהם מבלי לשלם את המס הגבוה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות