אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי סדרה ד' של אי.די.בי דורשים תשלום מיידי צילום: גיא אסיאג

מחזיקי סדרה ד' של אי.די.בי דורשים תשלום מיידי

בעוד שיתר הסדרות אישרו את מתווה הסדר החוב, סדרה ד' דורשת לקבל תשלום של 65 מיליון שקל מיידית או שתפנה לערכאות

18.03.2013, 21:48 | רחלי בינדמן

הסדר החוב באי.די.בי אחזקות שבשליטת נוחי דנקנר נתקל בעיכוב מצד מחזיקי האג"ח של סדרה ד' שצריכה לקבל תשלום של 65 מיליון שקל בסוף חודש מרץ הקרוב. 

קראו עוד בכלכליסט

בהצבעה של מחזיקי האג"ח סדרה ד של אידיבי אחזקות לגבי דחיית תשלום הריבית שאמור להיות מועבר אליהם בסוף החודש בהיקף של 65 מיליון שקל לא הושג הרוב הדרוש לדחיה (75%) אלא רק 68% - משמעות הדבר שההצבעה לא עברה וכי מחזיקי סדרה ד' דורשים את התשלום באופן מיידי שאם לא כן הם מעוניינים בפניה לבית המשפט.

כידוע בשבוע שעבר נתנה החברה הודעה חד צדדית כי בכוונתה לא לשלם את הריבית בסוף החודש על רקע הגעה להסדר חוב עם מחזיקי האג"ח. אי קבלת הסכמת מחזיקי סדרה ד' לדחייה שמה שיניים בגלגלי ההסדר המתגבש. כעת ידרש נאמן האג"ח לקבל החלטה מה לעשות עם תוצאות ההצבעה האמורה והאם לפנות לערכאות. ככל הנראה הנאמן יבקש לכנס אסיפת אג"ח כדי לנסות וללבן את הסוגיה ואלי לכנס הצבעה נוספת.

נציגות מחזיקי האג"ח שהגיעה להסדר החוב מול החברה לא מגיבה בינתיים לתוצאות ההצבעה אך מקורבים לנציגות מבהירים כי הם ממתינים להחלטות הנאמן ומכבדים את החלטת מחזיקי האג"ח.

 

מחזיקי האג"ח הצביעו עוד, כי אם התשלום לא יגיע הם יוכלו לפנות לערכאות משפטיות. חשוב להבהיר כי הרוב בקרב מחזיקי סדרה ד' הסתכם ב-68% (מתוך 11% ממחזיקי האג"ח של כלל הסדרה שהצביעו). כעת יידרשו נאמני האג"ח של סדרה ד' להחליט מה עושים. ייתכן שהם יבקשו לפנות לבית המשפט כדי לקבל הבהרות איך להתקדם. 

נוחי דנקנר, צילום: גיא אסיאג נוחי דנקנר | צילום: גיא אסיאג נוחי דנקנר, צילום: גיא אסיאג

כל זמן שמחזיקי סדרה ד' מתנגדים להסדר, הוא לא יכול להיות מושלם ולכן יש להגיע עמם להסכמות או לפנות לבית המשפט כדי שיכריע. כידוע, האינטרס של סדרה ד' הוא לקבל את התשלום באופן מיידי בניגוד למחזיקי יתר הסדרות שהעדיפו לקבל את ההסדר.

מאי.די.בי נמסר בתגובה: "אנו נמצאים בעיצומו של הליך מתקדם לגיבוש הסדר, אשר ישפר מיידית ומשמעותית את מצבם של בעלי החוב על ידי הזרמת בעלים גדולה, ובמקביל יעניק לחברה את הזמן הדרוש לה כדי להציף את הערך הכלכלי של נכסי קבוצת אי.די.בי ולשרת את החוב. ההצבעה החיונית ביותר תהיה, בסופו של ההליך, על ההסדר עצמו. עמדת החברה היא כי הפעולה הנכונה לכל הצדדים היא להמתין עד לגיבוש ההסדר המלא - ולהצביע עליו בכללותו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מחזק את מגיב 1 - אם אני הייתי מפגר בתשלומי המשכנתא לא היו זורקים אותי מביתי?
שלום לכולם, הגיע הזמן שמי שלקח את כספי הפנסיה והציבור ולא החזיר ישלם את חובו! אין לך כסף? אין בעיה! הכנס לכלא וכל רכושך ימכר למרבה במחיר! דמם של "הטייקונים" סמוק משלי? כלל לא! למה אדם פשוט יזרק מביתו אם יפגר בתשלומי המשכנתא והם לא? למה מול החייב סכומים תופעל ההוצאה לפועל ומולם לא? הגיע הזמן שהם יתחילו לשלם את המחיר על גניבת כספי הציבור: כסף או כלא! בוודאי שצריך לקחת מהם "את המפתחות" קרי את הבעלות על החברה. בעלי החוב הם מעתה בעלי החברה.
אורי , ירושלים  |  18.03.13
3.
גרוע מאוד
גרוע מאוד למחזיקים... המחזיקים שבאים בגישה של רוצים מליארדים עכשיו רק תביא לפירוק החברה.. מחקרים שנעשו בנושא קובעים חד משמעית שבהסדרים המחזיקים מקבלים יותר כסף ברוב מוחץ של המקרים מאשר במקרה של פירוק(היחיד שמרוויח מפירוק הוא המפרק שייקח לו 5 שנים למכור מניות אידיבי פיתוח ויגבה על כך מאות מליוני שקלים)
כלכלן  |  18.03.13
לכל התגובות