אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגון השחקנים: נשבית את המחזור הקרוב בליגת הכדורסל צילום: ראובן שוורץ

ארגון השחקנים: נשבית את המחזור הקרוב בליגת הכדורסל

בארגון רוצים שבכל רגע נתון ישחקו שלושה ישראלים על המגרש: "הישראלים רוצים למצות את כשרונם"; המו"מ נקלע למבוי סתום

19.03.2013, 15:46 | כתב ynet

ארגון השחקנים הודיע היום (ג') כי ישבית את המחזור ה-22 בליגת ווינר-סל. הארגון הבהיר שלנוכח המבוי הסתום במו"מ בינו לבין מנהלת הליגה, הוחלט על השבתת המחזור הקרוב. יש לציין כי מדובר בשביתת אזהרה והיא מיועדת בשלב זה למחזור ה-22 בלבד, כשהמטרה מבחינת הארגון היא כן להגיע להסכם.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני הפועל תל אביב. ההשבתה תעזור? , צילום: אורן אהרוני שחקני הפועל תל אביב. ההשבתה תעזור? | צילום: אורן אהרוני שחקני הפועל תל אביב. ההשבתה תעזור? , צילום: אורן אהרוני

 

אתמול בצהריים נערכה פגישה נוספת בין ארגון השחקנים למנהלת הליגה, חמישית במספר, כשבסופה התברר כי נציגי המנהלת, היו"ר שמואל פרנקל ויו"ר מכבי ת"א שמעון מזרחי, הציעו לשמר את המצב הקיים בליגה, כלומר 'חוק רוסי' המחייב שני שחקנים ישראלים על המגרש בכל זמן (ושישה זרים), או הגבלה של ארבעה זרים ללא שימוש בחוק הרוסי.

 

בהמשך וכחלופה, הציעו במנהלת לאפשר לכל קבוצה בליגת העל לרשום שבעה זרים בטופס המשחק, תוך כדי שמירה על החוק הרוסי.

ארגון השחקנים סירב בתוקף להצעות אלה והציע מנגד לחייב שיתוף של שלושה ישראלים על המגרש בכל זמן נתון של המשחק, תוך רישום שישה זרים בטופס המשחק. הארגון טען כי ההצעה תפתור את בעיית הקבוצות המשחקות באירופה וזקוקות לכמות גדולה של שחקנים זרים, אולם נציגי המנהלת דחו אותה על הסף.

 

בשל ההגעה למבוי סתום והפערים הגדולים בין הצדדים, החליטו אמש השחקנים בצוותא עם יו"ר הארגון ניר אלון, להודיע על שביתה במחזור הקרוב, שאמור להתקיים במלואו ביום א'.

מארגון השחקנים נמסר: "עמדת נציגות השחקנים ביחס להגדלה משמעותית של דקות המשחק לשחקן הישראלי מתבססת, בין היתר, על כך שהשחקנים הישראלים מרגישים שלא ניתנת להם האפשרות למצות את כישרונם כיאות, ועקב כך נפגע עתידם המקצועי וכך גם נפגעות נבחרות ישראל.

בשל ריבוי הזרים על הפרקט, נוצר חוסר זהות של הקהל מול הקבוצות וחוסר עניין של הקהל במשחקים. המנהלת אינה מפגינה מספיק אומץ על מנת לצעוד צעד משמעותי קדימה לטובת קידום השחקן הישראלי, בעיקר באמצעות הקטנה משמעותית של מספר השחקנים הזרים ו/או הגדלת כמות דקות המשחק של השחקנים הישראלים. ארגון השחקנים קורא למנהלת להגיע איתם להסכם בימים הקרובים וכך להימנע משביתה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות