אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"בבילון תכפיל שוויה; שינוי מדיניות גוגל - מכה קלה בכנף"

פרסום ראשון

"בבילון תכפיל שוויה; שינוי מדיניות גוגל - מכה קלה בכנף"

כך לפי בני דקל מבנק אגוד בסקירה על חברת האינטרנט. "הסיבות שהובילו לירידה במחיר המניה אינן רלוונטיות יותר"; המניה קופצת ב-5%

18.04.2013, 10:31 | שי סלינס

"הסיבות שהובילו לירידה במחיר מניית בבילון - אינן רלוונטיות יותר", כך כותב בני דקל מבנק אגוד בסקירה על חברת האינטרנט בניהולו של אלון כרמלי.

"עד כה, בחרנו להמליץ על מניית בבילון בתשואת שוק תוך השארת מחיר יעד גבוה משתי סיבות עיקריות: האחת סיבה מסחרית - הערכנו כי חוסר הודאות בעניין ההנפקה והסיכויים הגבוהים לאי מימושה יובילו לירידה במחיר המניה. השנייה, סיבה כלכלית – תמורות שחלו בשוק החיפושים באינטרנט ובראשן שינוי במדיניות גוגל הובילו אותנו לחשוש מפני יכולת החברה להמשיך ולצמוח", כותב דקל. 

קראו עוד בכלכליסט

"ההנפקה לא רלוונטית"

דקל שקובע את מחיר היעד למניה על 40 שקל - כפול ממחיר המניה היום עם פתיחת המסחר באחד העם, מציין כי עניין ההנפקה אינו רלוונטי יותר כפקטור לחששות המשקיעים. "ראשית, בבילון 'פספסה' את רכבת ההנפקה ואכן למרות שבחודש נובמבר 2012 הגישה החברה טיוטת תשקיף להנפקה, נכון לרגע זה עדיין לא נקבע מועד לביצועה. שנית, אנו מעריכים שהתמורות שחלו בשוק החיפוש באינטרנט יובילו לחיזוק מעמדה של בבילון בשוק זה".

נעם לניר, הבעלים של בבילון נעם לניר, הבעלים של בבילון נעם לניר, הבעלים של בבילון

בבנק התייחסו לדו"חות הרבעון הראשון של בבילון הצפויים להתפרסם ב-29 באפריל. "החברה תציג ירידה חדה בהכנסות בהשוואה לרבעון הרביעי של 2012 לאור הירידה במספר המשתמשים ולאור המעבר לאתרי חיפוש אחרים כגון יאהו ובינג".

"עם זאת,  אנו מעריכים כי החברה תחזור לצמוח במספר המשתמשים כבר בתחילת הרבעון השני אך היא לא צפויה להציג גידול משמעותי בהכנסות לאור הסטה משמעותית של כמחצית מהמשתמשים לאתרי חיפוש אחרים שההכנסה מהם קטנה בעד 40% מההכנסה שמתקבלת מגוגל. כבר בתוצאות הרבעון השני אנו צופים לראות התייצבות וירידה משמעותית בסיכון לאור הירידה בתלות ההכנסות מלקוח אחד", הוסיפו.

תגיות