אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שפע ימים זינקה ב-68% ורק אז פרסמה הערכת שווי

שפע ימים זינקה ב-68% ורק אז פרסמה הערכת שווי

לפי הערכת השווי שפורסמה היום, הערך הנוכחי הנקי של משאבי היהלומים שלה עומד על 95 מיליון דולר

18.04.2013, 11:04 | גיא בן סימון

מניית שפע ימים, המחפשת יהלומים באזור הכרמל, זינקה ב-68% מתחילת השבוע; באורח פלא, פרסמה היום החברה הערכת שווי ליהלומים שייתכן שתמצא בשטחי ההיתרים שלה. לאחר הזינוק במניה, שפע ימים נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 207 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי הערכת השווי של Diamond Resources, הערך הנוכחי הנקי של משאבי היהלומים של שפע ימים עומד על 95 מיליון דולר. על הערכת השווי חתום ד"ר יוהאן אטינג, מנכ"ל Creo Design המתמחה בתחום האקספלורציה של יהלומים ומינרלים ומושבה בדרום אפריקה.

אבי טאוב מנכ"ל שפע ימים אבי טאוב מנכ"ל שפע ימים אבי טאוב מנכ"ל שפע ימים

הערכת השווי מתייחסת לממצאי היהלומים שהתגלו עד כה ואינה כוללת את האבנים שאינן יהלומים, כמו מואסנייט טבעי, ספיר, רובי, קורנדום - אותן מצאה החברה עד כה.

לפי הערכת השווי הקודמת שפרסמה החברה ביוני האחרון, שווי היהלומים עומד על 112 מיליון דולר. עם זאת מדובר בהערכה גסה של פוטנציאל היהלומים בכל הרישיונות, והיא לא מתייחסת, בין השאר, לעלויות ההפקה; לכן, לא ניתן להשוות אותה עם הערכת השווי שפורסמה היום.

שפע ימים נכנסה לבורסה בתל אביב בדלת האחורית באמצעות מיזוג עם השלד הבורסאי אלוני מיתר באפריל 2012. במסגרת המיזוג קיבלו בעלי השליטה בחברת חיפוש היהלומים שפע ימים - וחברת פרטו שעסקה בתיווך המיזוג - 99% ממניות אלוני מיתר ושינו את שם החברה הבורסאית לשפע ימים.

החברה פועלת כבר שנים בחיפוש יהלומים באזורי נחל הקישון והכרמל. בכל עשרות קידוחי הסקר והמדגמים שנעשו עד עתה נמצאו 77 יהלומים, מרביתם מיקרו יהלומים, ואבני חן נוספות. ממצאים אלו עדיין לא מהווים אינדיקציה לכדאיות הקמת מכרה יהלומים באחד מאזורי החיפוש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות