אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ההסכם עם אלשטיין מעולה עבורנו, אבל הוא צריך להפגין רצינות" צילום: אוראל כהן

"ההסכם עם אלשטיין מעולה עבורנו, אבל הוא צריך להפגין רצינות"

מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות קיבלו בחיוב את ההסכם החדש של נוחי דנקנר ואדוארדו אלשטיין המזרים 57 מיליון דולר ישירות לקופת אי.די.בי אחזקות

27.04.2013, 20:16 | גולן חזני

ההסכם להצטרפותו של אדוארדו אלשטיין לשליטה באי.די.בי, וההזרמה של 75 מיליון דולר לחברה ולחברה האם גנדן, מקטינה את הסיכוי של התביעה שהגישה נציגות אי.די.בי פיתוח נגד החברה, והדרישה שלה לביצוע הליך הבראה בחברה. כך סבורים בנציגות האג"ח של החברה האם, אי.די.בי אחזקות. מחר ב-8:30 ידון בית המשפט המחוזי בת"א והשופט איתן אורנשטיין בבקשה שהגישה הנציגות בראשות קרן יורק ובית ההשקעות פסגות.

קראו עוד בכלכליסט

מקורב לנציגות אמר ל"כלכליסט", כי "ההצעה של אלשטיין מצויינת עבורנו ומקרבת את ההזרמה אל תוך החברה ולא דרך החברה האם. אין ספק שמדובר בהצעה טובה, אפילו יותר מההצעה הקודמת, ואם הוא יוכיח רצינות, הרי שניענה לה. ההסכם שומט את הקרקע מתחת לטיעונים של נציגות אי.די.בי פתוח. למעשה, היה לנו ביד הסכם אופציה ועכשיו יש לנו הסכם אמיתי". בין הנציגות של אי.די.בי אחזקות לזו של החברה הבת אי.די.בי פתוח, התפתחה בימים האחרונים יריבות קשה, מאחר שהתביעה של נציגות פתוח עלולה להשאיר את נציגות אי.די.בי אחזקות ללא הסדר ותמורה כספית מההסדר.

מימין: ג מימין: ג'רמי בלנק, קרן יורק, ונוחי דנקנר, אי.די.בי | צילום: סיון פרג', אוראל כהן מימין: ג

עם זאת, צריך לזכור שהדרישה של הנציגות להפקדה של כספו של אלשטיין בנאמנות, לא נענתה ע"י אלשטיין. אלשטיין אמור להיפגש מחר עם הנציגות ולהסביר את עמדתו, והנציגות תצטרך להחליט אם לקבל את ההצעה. מחר פג תוקף הארכת האופציה של אלשטיין.

אתמול נחשף ב"כלכליסט" כי נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי חתם על הסכם השקעה חדש עם אדלשטיין שבו ישקיע אלשטיין 57 מיליון דולר באי.די.בי אחזקות ישירות ו-18 מיליון דולר בחברה האם גנדן.

בעקבות כך יצטרף אלשטיין לשליטה משותפת באי.די.בי עם נוחי דנקנר. הכסף ישמש לפירעון החוב של הקונצרן למחזיקי האג"ח.

מחצית מההשקעה של אלשטיין תהיה הלוואה שלו לדנקנר, לחמש שנים. מדובר בהלוואת נון ריקורס שתמורתה ישועבדו מניותיו של דנקנר באי.די.בי. מניות אלה יופקדו בנאמנות, ובמידה שההלוואה לא תוחזר, הן יועברו לידי אלשטיין. במידה שדנקנר יפרע את ההלוואה, ישוחררו המניות מהנאמנות, בהתאם לגודל היחסי של הפירעון.

תגיות