אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמה עולה ניהול של חברה עם אחזקה אחת?

כמה עולה ניהול של חברה עם אחזקה אחת?

בי קומיוניקיישנס ואינטרנט זהב מבקשות לאשר למנכ"ל דורון תורג'מן בונוס של 276 אלף שקל. לחברות אחזקה אחת בלבד - בזק

13.05.2013, 08:35 | אופיר דור

לאיזה בונוס ראוי מנכ"ל של שתי חברות אחזקה שלהן אחזקה אחת בעלת מנכ"לית משלה? אסיפות בעלי המניות של בי קומיוניקיישנס ואינטרנט זהב יתבקשו לאשר בחודש הבא בונוס בהיקף כולל של 276 אלף שקל לדורון תורג'מן המכהן כמנכ"ל בשתי החברות, עבור ביצועיו ב־2012. מדובר בבונוס בגובה ארבע משכורות חודשיות שישולם חציו על ידי אינטרנט זהב וחציו על ידי בי קומיוניקיישנס.

קראו עוד בכלכליסט

בי קומיוניקיישנס ואינטרנט זהב הן חברות אחזקה שבאמצעותן מחזיק שאול אלוביץ' בגרעין השליטה בבזק, ומלבד בזק לא מנהלות שתי חברות אחזקה אלו נכסים מהותיים נוספים. את בזק מנהלת סטלה הנדלר. תורג'מן מונה למנכ"ל שתי החברות באוקטובר 2011, כשקודם לכן שימש כסמנכ"ל הכספים שלהן. עלות שכרו של תורג'מן (ללא הבונוס) עמדה ב־2012 על 832 אלף שקל, והיא שולמה בחלוקה שווה על ידי שתי החברות.

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' | צילום: יובל חן שאול אלוביץ

בי קומיוניקיישנס ואינטרנט זהב הסבירו בדיווח לבורסה בשבוע שעבר כי לתורג'מן היה "תפקיד מרכזי בתוצאות שרשמו החברות ב־2012 שהיו טובות מכפי שחזה הדירקטוריון". כמו כן, הבונוס מוסבר "בהובלתו המוצלחת את הפעילות הפיננסית של החברות, כולל הנפקת אג"ח חדשות במהלך השנה שעברה".

האג"ח הארוכות של אינטרנט זהב דווקא ירדו ב־2012 ב־30%, וב־12 החודשים האחרונים ב־17%, והן נסחרות בתשואה של 19% המעידה על חשש המשקיעים ביחס ליכולת של החברה לעמוד בהתחייבויותיה במועדן. הסבר נוסף לבונוס הוא כי לתורג'מן היה "תפקיד חשוב בכך שהחברות זכו לדירוג אשראי אטרקטיבי מסוכנויות הדירוג על אף הורדת דירוג לבזק". מידרוג הורידה את דירוג האג"ח של חלק מסדרות האג"ח של בזק בנובמבר 2012 מ־Aa1 ל־Aa2, ובפברואר השנה הורידה S&P מעלות את הדירוג של בזק מ־+AA ל־AA.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
כמי שמכיר את דורון הרבה מאוד שנים
דורון הוא אדם טוב וצנוע מאוד. הוא לא חולה כסף. אני מכיר אותו הרבה מאוד שנים מהתקופה שהיה גר באשקלון. פעם אמר לי שלהיות מנכל זה כאב ראש לא קטן והוא לא רוצה להיות. הינה עכשיו אני רק מגלה שהוא מנכל הוא לא סיפר לי ופגשתי אותו יותר מפעם אחת מאז. בקשר לבונוס. קשה לי להביע דעה. כי מצד אחד מגיע לו אך מצד שני כאות של סולידריות אולי כדי לו לוותר. בכל מקרה דורונה שיהיה בהצלחה.
====================  |  05.06.13
2.
דווקא מנהל מעולה אמין וצנוע, לא מבין מה המהומה
דווקא מנהל מעולה, עבדתי פעם באילנות בטוחה והוא היה במצגת אצלנו ועשה רושם מעולה. הייתי עימו בקשר שוטף אחרי זה על המודל והוא אדם מאוד אמין ושולט במספרים מצוין מבין שוק הון טוב מאוד, יותר טוב מכל המנהלים האחרים שמרוויחים פי עשר ממנו, מאוד אמין ורציני ושקט וצנוע. לא מבין מה הכתבה רוצהממנו ומה מיוחד בבונוס הזה. אחרים שמקבלים פי 10 ממנו לא קיבלו כתבה.
יוסי , קרית אונו  |  14.05.13