אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שמן: קידוח ים 3 חודש - התקציב יגדל ב-27 מיליון דולר צילום: אוראל כהן

שמן: קידוח ים 3 חודש - התקציב יגדל ב-27 מיליון דולר

החברה שבה גבי אשכנזי מכהן כיו"ר מחפשת מימון לתוספת לתקציב שכן בידיה נותרו רק 11 מיליון דולר

19.05.2013, 09:11 | גיא בן סימון

חברת שמן גז ונפט הודיעה כי חודשו עבודות הקידוח ברישיון ים 3 במתווה חלופי שאושר על ידי השותפים. עוד הודיעה שמן כי היא זקוקה למקורות מימון נוספים על רקע העיכוב בלוח הזמנים.

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, באמצע אפריל האחרון שמן עצרה את עבודות הקידוח בים 3, וזאת כתוצאה מלחצים גבוהים של גז מעבר להערכות המקוריות. כתוצאה מהעיכוב בלוח הזמנים תקציב הקידוח צפוי להסתכם ב-138 מיליון דולר, כאשר חלקה של שמן בתקציב הקידוח צפוי לעלות ל-111 מיליון דולר. עם זאת, לאחר שהחברה הוציאה 73 מיליון דולר עד כה, נותרו בידיה 11 מיליון דולר בלבד.

גבי אשכנזי, צילום: עמית מגל גבי אשכנזי | צילום: עמית מגל גבי אשכנזי, צילום: עמית מגל

לפיכך בוחנת שמן מספר אפשרויות לגיוס 27 מיליון דולר נוספים כדי לעמוד במסגרת חלקה בתקציב. בין היתר, בוחנת שמן התחייבויות קיימות של 4 מיליון דולר שניתנו מצד בעלי עניין.

רישיון ים 3 מכיל פוטנציאל הפקה של כ-227 מיליון חביות וכ-3 TCF (טריליון רגל מעוקב) של גז טבעי. הרישיון ממוקם במרחק של 16 ק"מ בלבד מקו החוף בתווך שבין פלמחים לאשדוד. הרישיון מוחזק על ידי שמן שבשליטת ג'קי בן זקן ואברהם ננקשווילי (74.16%), זרח (7.5%), המפעילה קאספיאן דרילינג (10%) וצמיחה (3.34%). צמיחה היא שלד בורסאי וחברה נכדה של אולטרה אקוויטי שבשליטת ירון ייני ואסיה פיתוח.

במסגרת הנפקת מניות שנעשתה שלושה ימים לפני הפסקת הקידוח, שמן חתמה על הסכם עם חברת צמיחה אינווסטמנט האוס, להקצאת 3.34% מרישיון שמן מהם ישולמו לחברה 4 מיליון דולר באופן מידי והיתרה, בסך של 3.3 מיליון דולר, ישולמו בשלב מאוחר יותר ומתוך ההכנסות שינבעו לצמיחה בגין חלקה ברישיון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות