אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פינוי בינוי בשכונת מורשה ברמה"ש: 192 יח"ד במקום 48

פינוי בינוי בשכונת מורשה ברמה"ש: 192 יח"ד במקום 48

קבוצת תדהר החלה לשווק דירות בפרויקט, שיכלול שני מגדלים, וזאת לאחר שייהרסו במקום המבנים הישנים

19.05.2013, 12:52 | עינת פז-פרנקל
פינוי-בינוי בשכונת מורשה ברמת השרון יוצא לדרך: קבוצת תדהר החלה היום (א') לשווק דירות בפרויקט ההתחדשות העירונית הראשון שיוצא לדרך בשכונת מורשה ברמת השרון. הפרויקט, "רימוני תדהר", שבפינת הרחובות החלוץ ואלחריזי יכלול 192 יחידות דיור חדשות שיוקמו לאחר שייהרסו במקום מבנים ישנים בני 48 דירות. היקף המכירות הצפוי בפרויקט נאמד ב-350 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

דיירי המבנים הישנים יפונו ויגורו בשכירות על חשבון תדהר, ויקבלו בפרויקט דירות 5 חדרים. שאר הדירות החלו להימכר היום: דירת 4 חדרים בשטח 110 מ"ר עולה 1.9 מיליון שקל ו-1.7 מיליון שקל לתושבי רמת השרון שיוכלו להשתתף בהגרלה שתערוך החברה בחודש הבא.

מחיר דירת 4 חדרים ברמת השרון עומד על 1.68 מיליון שקל בממוצע, בשקלול של דירות ישנות וחדשות. כך על פי נתוני משרד השיכון לרבעון הראשון. 

הדמיית פרויקט הפינוי בינוי בשכונת מורשה ברמת השרון הדמיית פרויקט הפינוי בינוי בשכונת מורשה ברמת השרון הדמיית פרויקט הפינוי בינוי בשכונת מורשה ברמת השרון

ראש עיריית רמת השרון איציק רוכברגר, המקדם התחדשות עירונית בכמה מתחמים בעיר, אמר שמדובר ב"מחיר סביר שמאפשר לשמור שהבנים והבנות של העיר ימשיכו לגור ברמת השרון".

בשיחה עם "כלכליסט", אמר גיל גבע, מנכ"ל תדהר, כי "מדובר במחיר סביר למיקום כזה – לב אזור הביקוש". לדבריו, מחירי הדירות בישראל אינם צפויים לרדת "כל עוד לא ייפתרו בעיות היצע הקרקע, התכנון, זמינות ההון וכוח האדם. יש החלטת ממשלה להביא לכאן 8,000 עובדי בניין זרים שעדיין לא יושמה. זה לא ייאמן. רק באמצעות סעיף עבודת כפיים ניתן להוזיל כל דירה ב-100 אלף שקל".

על מס הרכישה החדש הצפוי למשפרי דיור, בסך של כ-51 אלף שקל לדירה, אמר תדהר: "זהו מס לא צודק שאינו משיג את מטרתו – אני מעריך שיבוטל".

על הסרבול שבהקמת בניינים בשיטת פינוי-בינוי, אמר גבע שהפרויקט משתלם על אף "כאב הראש": "אין לי לוקסוס לבחור איזו קרקע שאני רוצה באזורי ביקוש". לדבריו, הליך אישור התב"ע ארך 22 חודשים, והבנייה תושלם בעוד שלוש שנים.

רוכברגר הסביר כי היה קרוב להכרזה על הבניינים הישנים, שנבנו בשנות ה-70 של המאה הקודמת, כעל בניינים מסוכנים. "אנחנו לא רוצים שתושבים יגורו בג'אנק הזה", אמר. "לא ייתכן שהמדינה תסכים עם תופעה שבה בעיר כל כך מפותחת, עם חתך סוציו-אקונומי כל כך גבוה, יהיו מתחמים בעיר ש'אינם ראויים למאכל אדם'. נכון שאני מעוניין לשמור על צביון של מושבה, אבל יש מתחמים שצריכים להעלם מהעולם, וכאן אני מתגמש ופועל, במקום ליילל ולחכות לממשלה שתייצר מתחמי התחדשות עירונית".

את שני המגדלים בני ה-19 קומות תכנן האדריכל גיל שנהב. המתחם יכלול פארק בשטח של 3 דונם. הפרויקט יצא לדרך לאחר שכל בעלי הדירות במתחם הביעו את הסכמתם ל"פינוי בינוי", אמר גבע.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
הפרויקט אומנם נמכר אבל לא לשכוח את המיקום שלו, מורשה זאת שכונה לא מוצלחת ותשאר ככה עוד שנים רבות.
הפרויקט אומנם נמכר אבל לא לשכוח את המיקום שלו, מורשה זאת שכונה לא מוצלחת ותשאר ככה עוד שנים רבות. מי שרוצה שכנים בבנין שנכנסים ומעשנים במעלית מוזמן לגור שם, ונראה אותכם אומרים לו משהו..... עזבו מרושה זאת לא רמת השרון שאתם מכירים. השכונות המבוקשות ביותר לפי סדר הם: רסקו, הדר, מערבית, אלון .... בקיצור מורשה לא ממש מציאה גם עם מדובר בבניין חדש.
דניאל , מרכז  |  06.07.13
7.
ל-2 הפוסל במומו פוסל!
מגיב אחד צודק. מורשה זה לא רמה"ש. כשמישהו מחפש דירה ברובע הדר (ויש לו את הכסף) המתווכים לא מעיזים להציע לו דירה במורשה כפי שלא מציעים לו דירה במערבית (להבדיל...). אין פה גזענות, כפי שרמת השרון המערבית זה ליגה אחרת לעומת רובע אלון או רובע הדר, כך גם שכונת מורשה לא בליגה של מרכז רמה"ש ולכן המחירים שם נמוכים מאוד - וימשיכו להיות נמוכים. אז הנה הרווחת, לא יהיו הרבה מועמדים על הדירות בפרויקט -בטח שלא יהיו תושבים ממרכז רמה"ש שיעברו למורשה...
רובע הדר  |  20.05.13
לכל התגובות