אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה מעכבת את תשלום מלגות פר"ח כבר 4 חודשים

המדינה מעכבת את תשלום מלגות פר"ח כבר 4 חודשים

4.6 מיליון שקל המחכים לוועדת חריגים כבר ארבעה חודשים מונעים מ־1,200 סטודנטים להנדסאות לקבל מלגה

03.06.2013, 07:59 | חן פונדק

4.6 מיליון שקל המיועדים לתשלום מלגות פר"ח ל־1,200 סטודנטים להנדסאות תקועים כבר ארבעה חודשים בין משרד האוצר ומשרד הכלכלה.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הפרויקט המתוקצב על ידי המדינה, הסטודנטים חונכים תלמידים הזקוקים לעזרה בתמורה למלגה של 5,200 שקל המועברת בשלוש פעימות. בפברואר דיווח "כלכליסט" כי סטודנטים הלומדים במכללות הטכנולוגיות לא קיבלו את חלקה הראשון של מלגת פר"ח. מאז, גם התשלום השני, שהיה אמור להינתן בתחילת מאי, לא התקבל.

סטודנטים על הדשא, צילום: עמית שעל סטודנטים על הדשא | צילום: עמית שעל סטודנטים על הדשא, צילום: עמית שעל

בתחילת פברואר קיבלו הסטודנטים הלומדים במוסדות המוכרים על ידי המל"ג את חלקה הראשון של המלגה; אולם הסטודנטים הלומדים במוסדות המשתייכים למכללות הטכנולוגיות, המתוקצבים על ידי משרד הכלכלה, טרם קיבלו את

המלגה. משרד הכלכלה כלל את המלגות בתקציב 2013, ובשל העיכוב באישור התקציב, הן חייבות לעבור את ועדת החריגים של החשב הכללי. תלמידי המכללות האקדמיות והאוניברסיטאות לא סבלו מבעיה דומה, שכן המועצה להשכלה גבוהה כללה את המלגות בתקציב 2012.

יו"ר התאחדות הסטודנטים אורי רשטיק אמר כי "המצב הזה, שבו המדינה פוגעת בסטודנטים שמקבלים מלגה עבור פעילות חברתית, ומשתמשת בתירוצים בירוקרטיים, הוא אבסורד".

ממשרד הכלכלה נמסר כי "הוגשה הבקשה לוועדת הפטור באוצר, כפי שמתחייב. אחרי אישור ועדת הפטור (שהתכנסה אתמול - ח"פ) תוגש הבקשה לוועדת החריגים באוצר (שכן עדיין לא אושר תקציב מדינה), ואז נוכל לפעול לתשלום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות