אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אקזיט ענק: גוגל תרכוש את Waze ב-1.3 מיליארד דולר

גוגל ו-Waze נפגשות באמצע הדרך: ענקית החיפוש תרכוש את הסטארט-אפ הישראלי - לאחר שכשלו המגעים בין החברה ובין פייסבוק. עם זאת, העסקה נמצאת בשלב בדיקת נאותות ויתכן שהיקפה ישתנה

09.06.2013, 18:02 | אסף גלעד ומאיר אורבך

גוגל ו-Waze הסכימו באופן עקרוני על מחירה של העסקה במסגרתה צפויה ענקית החיפוש לרכוש את החברה הישראלית.

קראו עוד בכלכליסט

היקף העסקה המתגבש עומד על 1.3 מיליארד דולר ומותנה בבדיקת נאותות שרק החלה, כך שהעסקה כלל אינה סגורה ופתוחה לשינויים.

נועם ברדין, מנכ"ל ווייז, צילום: עמית שעל נועם ברדין, מנכ"ל ווייז | צילום: עמית שעל נועם ברדין, מנכ"ל ווייז, צילום: עמית שעל

המשא ומתן בין גוגל לבין Waze נחשף לפני כשבועיים באתר בלובמרג, ככל הנראה ימים ספורים לאחר שפייסבוק נסוגה מהמשא ומתן. לפי ההערכה מרכז הפיתוח של Waze לא יועבר לארה"ב וינוהל בידי הצוות הישראלי בשנים הקרובות.

 עובדי חברת waze עובדי חברת waze  עובדי חברת waze

ווייז נשארת בישראל

זהו הישג עבור מייסדי החברה שהתעקשו במסגרת המשא ומתן מול גוגל כי החברה תשאר בישראל, בניגוד לדרישות פייסבוק, אשר תבעה את פירוק החברה. נוסף על כך זהו הישג של החברה הישראלית במשא ומתן מול גוגל שגם היא פירקה בעבר את שתי החברות אותן רכשה בישראל: לאבפיקסיז וקוויקסי. מדובר היה בחברות קטנות בנות 10-20 עובדים, מתוכם נשכרו רק עובדים בודדים ששולבו במרכז הפיתוח הקיים של גוגל בתל אביב.

כעת נראה כי משרדי Waze יוותרו על כנם ברעננה וההנהלה תזכה לנהלו במשך שנתיים עד שלוש, כולל את מדיניות כוח האדם שלו.

ככל הנראה שגוגל פנתה אל ווייז עוד בעיצומו של המשא ומתן עם פייסבוק שנחשף לראשונה ב"כלכליסט", מה שהביא לפיצוץ המגעים עם הרשת החברתית. ייתכן אף כי ווייז וויתרה על הרכישה בידי פייסבוק בידיעה כי גוגל כבר מצויה בכיסה.

.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
תאוות הבצע של המשקיעים בצירוף הנאיביות של היזמים
הובילו בפעם המי יודע כמה למכירת תרנגולת המטילה ביצי זהב בעד נזיד עדשים. וייס נמכרה מוקדם מדי. צריך לחכות שגוגל פלוס תיכשל טוטלית, תשאיר את גוגל ללא רשת חברתית. עד אז, לצבור עוד מאה מיליון משתמשים, להשתלט. על התחום ולפתח אותו, ואז למכור בעשרים מיליארד לפייסבוק, מיקרוסופט או גוגל. לפייסבוק כי ירצו לחסום את גוגל, ולגוגל כי לא תהיה להם רשת חברתית ראויה לשמה. לצערי, יזמים ישראלים חושבים על משכנתא וג'יפ ודירה לילדים.
לרוץ לספר  |  10.06.13
לכל התגובות