אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תבוסה ל-IBM: אמזון תקים את ענן המחשוב של ה-CIA  צילום: ניצן סדן

תבוסה ל-IBM: אמזון תקים את ענן המחשוב של ה-CIA

לאחר מאבק בן מספר חודשים בין IBM ואמזון שהגיע עד לקונגרס, סוכם סופית כי אמזון תספק ל-CIA את שירותי הענן במסגרת עסקה של כ-600 מיליון דולר

20.06.2013, 14:00 | רפאל קאהאן

ה-CIA בחרה באמזון לאספקת שירותי מחשוב ענן על פני IBM, כך דווח בביטאון הטכנולוגיה הפדרלי, FCW. העסקה, ששווייה כ-600 מיליון דולר ל-4 שנים, נסגרה למרות ניסיונות מצד IBM לטרפד אותה.

קראו עוד בכלכליסט

ב-IBM טענו כי הפתרון שהחברה הציעה היה זול יותר בכ-50 מיליון דולר בשנה לעומת ההצעה של אמזון. ב-CIA טענו כי הסיבה לבחירתה באמזון הייתה על בסיס העליונות הטכנולוגית שלה.

פתרון הענן של אמזון עדיף לדעת ה-CIA על פני זה של IBM, צילום: shutterstock פתרון הענן של אמזון עדיף לדעת ה-CIA על פני זה של IBM | צילום: shutterstock פתרון הענן של אמזון עדיף לדעת ה-CIA על פני זה של IBM, צילום: shutterstock

העסקה, שנדונה גם במשרד ראיית החשבון של הקונגרס (GAO), סוכמה כבר בינואר השנה. שירותי הענן שיוקמו על גבי תשתית AWS של אמזון, יאפשרו לסוכנויות הפדרליות לבצע ניתוח נתונים מאסיבי. הנתונים, שמקורם בין השאר במידע שממשלת ארה"ב אוספת במסגרת תוכניות ההאזנה שלה, אמורים לספק מודיעין לגבי נושאים של ביטחון לאומי.

הסיבות להעדפת אמזון על פני IBM, נבעו לדברי ה-CIA מכך שלפי הערכת הסוכנות ההצעה של IBM הכילה מרכיב "סיכון" גבוה יותר. בסוכנות פירטו כי הרמה הטכנית וכן יכולות אספקת השירות (SLA) של אמזון היו עדיפים על פני הצעתה של IBM, זאת למרות המחיר הנמוך יותר שהציעה האחרונה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות