אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.די.בי מערערת לעליון: להאריך את המועד למכירת כלל ביטוח צילום: אוראל כהן

אי.די.בי מערערת לעליון: להאריך את המועד למכירת כלל ביטוח

אי.די.בי מבקשת לבטל את ההחלטה של שופט המחוזי איתן אורנשטיין שהקציב לה למכור את כלל ביטוח עד סוף אוגוסט; מבקשת להאריך את המועד למכירת כלל ביטוח עד אוקטובר

23.06.2013, 14:23 | גולן חזני
לאחר הבנק הצרפתי BNP מגישה גם אי.די.בי עצמה ערעור על החלטת שופט בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין אשר חייב אותה למכור מחצית מכלל ביטוח עד ל-22 באוגוסט. כמו BNP, גם אי.די.בי טוענת כי ההחלטה של אורנשטיין חורגת מהחקיקה השיפוטית וחסרת בסיס כלשהו בדין הישראלי.

קראו עוד בכלכליסט

אי.די.בי הגישה בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון על החלטת המחוזי בטענה כי "ההחלטה הינה החלטה תקדימית, שיש לה השלכות רוחב רבות ומשמעותיות ביותר. חלקים ממנה מנוגדים למושכלות יסוד הקיימות בתחום חדלות הפירעון, וחלקים אחרים מהווים חקיקה שיפוטית משנה סדרי בראשית ללא בסיס כלשהוא בדין הישראלי או אף בדין הזר. מדובר בבקשת ערעור דחופה ביותר, המחייבת דיון והכרעה בהקדם האפשרי".

נוחי דנקנר, צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר | צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר, צילום: אוראל כהן

אי.די.בי טוענת כי הצעדים עליהם הורה בית המשפט, לכאורה זמניים ולמעשה בלתי הפיכים, מעבר להיותם שגויים מהבחינה המשפטית, הרי שהם עלולים לגרור את החברה לסחרור משפטי וכלכלי ומציבים אותה תחת תנאים עסקיים בלתי אפשריים... עצם הותרת ההליכים על כנם - בנסיבות העניין ולאור טיבם של הליכים אלו - מסב לחברה נזקים חמורים ובלתי הפיכים.

אי.די.בי מבקשת מבית המשפט העליון לבטל את ההחלטה של איתן אורנשטיין, לבטל את כל הסעדים הזמניים שניתנו מכוחה, לקבוע את המדדים הראויים להכרעה בשאלת סולבנטיות של חברה והחזרת הדיון לבית המשפט שידון בשאלת הסולבנטיות של החברה ויכריע בה בטרם יינתן כנגדה כל סעד שהוא. כמו כן ביקשה החברה להורות על ביטול כל הסעדים הזמניים שניתנו בהחלטה השנייה, לרבות אלו על הגשת בקשות להסדר, קביעת מועד סופי למכירת כלל ביטוח, העברת תשלומים למשקיף וכדומה.

אי.די.בי מבקשת להאריך את המועד שקבע בית המשפט למכירת כלל ביטוח לאוקטובר השנה, כפי שקבע המומחה, ולהאריך את המועד להגשת בקשות להסדר לאחר מועד זה, ולחלופין להאריך את המועד להגשת בקשות להסדר בחברה לאחר ה-22 באוגוסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
סיכום ביניים : מצבם של משקיעי אגח אחזקות משתפר והולך !!
להבדיל מפיתוח - אידיבי אחזקות חדלת פרעון ללא כל ספק ולפיכך היא יכולה לפרק את החברה ברגע שתחליט על כך נוחי יאלץ אם כן לשלם להם הרבה כדי להשאר עם חלק מאחזקותיו אחרת ישאר בלי כלום באידיבי אפילו הבית שלו ההמושכן לחובותיו האישיים בגנדן בטומהוק ועוד - ילקח ממנו ללא שום היסוס כמו כן לא יוכל לקבל פטור מתביעות ולכן יתבע על חלוקת דיבידנדים שלא כחוק ועוד בקיצור כדאי לו למצוע עכשיו 400 מיליון ועוד 400 מיליון בפריסה ל4 שנים אחרת יפסיד ערך של כ - 4 מליארד ובנוסף יהיה חשוף להליכים משפטיים שיאמללו אותו ואת משפחתו ( רוב הדברים רלוונטיים גם לגבי שותפיו השקטים באידיבי )
מפוכח  |  24.06.13
7.
במקביל יש לבקש מבית המשפט העליון למנות ועדת חקירה של אופן ניהול כלל ביטוח !
היכן תנועות המחאב סמקביל יש לבקש מבית המשפט העליון מינוי ועדת חקירה ממלכתית בראשות שופט בית המשפט העליון שתחקור את כל מעללי דנקנר בכספי קופות הפנסיה והגמל בכלל-ביטוח ובאפסילון. על מנת שכלל ביטוח תופקע ממנו לטובת כל הציבור במדינה !!!!!.
רני  |  23.06.13
לכל התגובות