אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל בארנס אנד נובל יעזוב את תפקידו, על רקע כישלון ה-Nook צילום: בלומברג

מנכ"ל בארנס אנד נובל יעזוב את תפקידו, על רקע כישלון ה-Nook

עדיין לא ברור מי יחליף את וויליאם לינץ' ג'וניור, אשר הודיע על התפטרותו זמן קצר לאחר פרסום דו"ח רבעוני מאכזב שהציג ירידה של 34% בהכנסות. הסיבה המרכזית לכך היא חטיבת המכשירים של החברה, שנכשלה בתחרות מול הקינדל של אמזון

09.07.2013, 11:36 | נמרוד צוק

שבועיים לאחר דו"ח רבעוני גרוע במיוחד, מנכ"ל בארנס אנד נובל, וויליאם לינץ' ג'וניור, הודיע אתמול על התפטרותו. במקביל לפרסום הדו"ח, הודיעה החברה כי היא מפסיקה לייצר בעצמה את גרסת מסך הצבע של מכשיר ה-Nook ותעביר את הייצור לחברות חיצוניות.

קראו עוד בכלכליסט

ה-Nook היה המענה של רשת חנויות הספרים לקינדל של אמזון ולאייפד של אפל, אך עד כה המוצר את החברה להפסדי ענק, שעלו ברבעון האחרון על רווחיה ממכירת ספרים מודפסים. בחברה מסרו כי אין בכוונתם למנות ללינץ' מחליף לעת עתה, מאחר והיא מצויה בתקופת מעבר.

וויליאם לינץ וויליאם לינץ' ג'וניור | צילום: בלומברג וויליאם לינץ

"אני מודים לוויליאם לינץ' על סיועו להפוך את בארנס אנד נובל ליצרנית מובילה של תוכן דיגיטלי ולהובלה שלו את פיתוח קו מוצרי ה-Nook", כתב יו"ר החברה לאונרד ריגיו בהודעה ששחררה על עזיבתו של לינץ'. עזיבתו של לינץ' היא חלק ממערך של שינויים שערכה החברה בצמרת הנהלתה, שכללו את קידומו של מנהל הכספים הראשי מייקל האסבי לתפקיד נשיא החברה והכפפת כל המנהלים ליו"ר ריגיו, כחלק ממהלך של הפרדה ברורה יותר בין החטיבה הדיגיטלית לחטיבת החנויות.

לינץ לינץ' והנוק, בימים טובים יותר | צילום: בלומברג לינץ

תוצאות החטיבה הדיגיטלית הפכו גרועות עד כדי כך שהחברה מחפשת לה קונים. לפי הערכות, אחת המתעניינות היא מיקרוסופט, שכבר השקיעה בה מאות מיליוני דולרים ומחזיקה בבעלות על כ-17% ממנה. ברבעון האחרון ירדו הכנסותיה ב-34% והסתכמו ב-108 מיליון דולר, כשהיא רושמת הפסד של 177 מיליון - כפול מהרבעון המקביל אשתקד.

מתחרה ראוי לקינדל

כשיצא ה-Nook לשוק ב-2010 הוא הצליח לתת קרב ראוי לאמזון, הוזיל את מחירי הספרים האלקטרוניים, הנגיש אותם ללקוחות שהעדיפו לראות את המוצר ולהתנסות בו לפני הקניה וסיפק למו"לים אופציה נוספת מלבד אמזון, ששלטה אז בשוק.

במשך מספר חודשים ה-Nook אף עבר בהיקף המכירות את הקינדל, אבל מאז ביצעו אמזון ואפל התקדמות ניכרת מבחינה טכנולוגית ומבחינת מחירי המוצרים, איתה התקשתה בארנס אנד נובל להתמודד בהצלחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות