אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מליסרון במו"מ למכירת קניון הראל לקרן אקסיום

בלעדי לכלכליסט

מליסרון במו"מ למכירת קניון הראל לקרן אקסיום

הקבוצה עשויה למכור ב־128 מיליון שקל 40% מהקניון לקרן הנדל"ן של דנה תדמור ואורי עצמון, שבעבר חברה שלהם הסתבכה בתביעות מצד משקיעים. מליסרון מחויבת למכור את הקניון כחלק מהמיזוג עם בריטיש

23.07.2013, 07:09 | אורנה יפת

קבוצת מליסרון מנהלת מו"מ מתקדם למכירת חלקה (40%) בקניון הראל במבשרת ציון לקרן ההשקעות אקסיום בבעלות דנה תדמור ואורי עצמון - כך נודע ל"כלכליסט".  

קראו עוד בכלכליסט

המו"מ, שנמצא בשלב של טיוטות הסכם, מתנהל לפי שווי של 320 מיליון שקל שמיוחס לקניון, כך שהעסקה עשויה להיסגר תמורת 128 מיליון שקל. יתר האחזקות בקניון (60%) נמצאות בידי משפחת בן דוד, משפחת קבלנים ירושלמית שבבעלותה גם קניון "רב שפע", הפועל בשכונת סנהדריה בעיר ומיועד למגזר החרדי.

מליסרון נדרשה למכור את קניון הראל כחלק מתנאי המיזוג שלה עם בריטיש ישראל ב־2011. כמו כן חויבה מליסרון על ידי הממונה למכור את קניון רננים ברעננה, קניון סביונים ביהוד, קניון הצפון בנהריה ואת קניון הדר בירושלים. בשנה האחרונה מכרה מליסרון בהדרגה ארבעה מתוך חמשת הקניונים האלה: בחודש מאי האחרון חתמה הקבוצה על חוזה למכירת חלקה בקניון הדר וקניון נהריה לכלל ביטוח תמורת 450 מיליון שקל, ובמקביל מכרה את חלקה בקניון רננים ובקניון סביונים לקבוצה בהובלת קרן ההשקעות JTLV של עמיר בירם.

קניון הראל, מבשרת ציון קניון הראל, מבשרת ציון קניון הראל, מבשרת ציון

קניון הראל הוא קניון עירוני המושך קהל ממבשרת ציון, מוצא ועין כרם. חנויות העוגן בו הן סופרמרקט של מגה וחנויות האופנה קסטרו ופוקס. מציאת קונה לקניון הראל לא נחשבת פשוטה, היות שבימים אלה בונה רמי לוי מול הקניון מרכז מסחרי חדש שיכלול גם חנות של רשת המזון שבבעלותו, הנחשבת לעוגן מרכזי למשיכת לקוחות. נכון להיום דמי השכירות שגובה קניון הראל מהחנויות שפועלות בו נחשבים גבוהים ביחס למיקומו, אך עם פתיחתו של המרכז המסחרי המתחרה לא מן הנמנע כי הנהלת הקניון תיאלץ להוריד במעט את גובה דמי השכירות כדי לעמוד בתחרות.

קרן אקסיום פועלת כשלוש שנים ועוסקת ברכישת נדל"ן מניב בארץ ובחו"ל באמצעות משקיעים. בעליה, עצמון ותדמור הם מבעלי בית ההשקעות פאונדרס, שרכש עבור משקיעים נכסים בחו"ל, ושנגדו הוגשו בעבר תביעות במיליוני שקלים מצד משקיעים שטענו כי לא קיבלו כספים שהובטחו להם.

באחד המקרים פסק בית משפט השלום בתל אביב לפני שנה כי עצמון יפצה באופן אישי ב־385 אלף שקל זוג משקיעים שרכשו דירה בלוס אנג'לס, ביטלו את העסקה – ולא קיבלו את כספם בחזרה. מקורבים לחברה טוענים כי התביעות נגד פאונדרס הסתיימו בפשרה, וכי אין כל קשר בינה לבין קרן אקסיום.

לפני שנה רכשה אקסיום את קניון עכו מידי חברת דלק נדל"ן בתמורה ל־63 מיליון שקל. את הקניון מנהלת עבור אקסיום חברת ניהול הקניונים אריאל פרומול. . הקרן מחזיקה כיום בנכסים מניבים ובהם מרכזים מסחריים בקנדה ובארה"ב. במונטנגרו ובווייטנאם מחזיקה הקרן קרקעות המיועדות לתיירות. ממליסרון נמסר: "אין תגובה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
לידיעת הקורא עזריאלי
קניון הראל בעל פוטנציאל אדיר אבל במציאות מהווה קניון נמוך מבחינת אטרקטיביות. מחירים כמו ברמת אביב לחנויות בסיסיות שלא אטרקטיביות כלל. רמי לוי לא מהווה ממש תחרות כי החנויות שלו יהיו ברמה של תלפיות והתושבים רוצים תל אביב. לא סתם ברחנו מירושלים. הגיע הזמן לקניון איכותי שיהווה מוקד משיכה לקהל. יש הרבה מאוד ילדים במבשרת וכדאי להכניס גם אטרקציות לילדים - קולנוע, באולינג. בהצלחה
קניינית , מבשרת ציון  |  23.07.13
2.
סיכון ענק ברכישה
הקניון מזה מספר שנים שחקן יחיד באיזור, סולידי יציב אך בינוני ביכולות. רמי לוי הולך להתחרות בבלעדיות הזו ממש מעבר לפינה, עם מבט לעבר מעמד הביניים מינוס מה שעשוי לטלטל את היכולת של קניון הראל להיות שחקן מוביל כמו שהיה בעשר שנים האחרונות. בנוסף צפויים מתחרים חדשים שיצוצו באיזור כמו בקרית ענבים ועוד. הקניון זקוק לשידרוג השטחים הציבורים החניה דרכי הגישה, ולא ברור מה יגרום השינוי בכביש מס 1 לקניון. סיכום: צפויות עלויות נוספות להחיות את הקניון הרדום מולם סיכוןותחרות גדלים.
תושב המקום , מבש"צ  |  23.07.13