אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פרסום ראשון

ההפתעה של אורנשטיין: ידון מחר בתיק אי.די.בי

שופט ביהמ"ש המחוזי קבע דיון במפתיע, ובו הוא עשוי להודיע כי זמנו של דנקנר להצגת המקורות להסדר החוב באי.די.בי תם; עם זאת, לפי הערכות אחרות הדיון יסוב סביב שאלת ניגודי העניינים של המצביעים השונים

30.07.2013, 18:04 | גולן חזני

השופט איתן אורנשטיין קבע הערב (ג') במפתיע, דיון בתיקה של אי.די.בי שיתקיים מחר בבוקר, ובכך עורר גל השערות בדבר נושא הדיון ומטרתו. אחת האפשרויות, ואולי הדרמטית שבהן, היא כי השופט יודיע כי תם הזמן מבחינת נוחי דנקנר, בעל השליטה בחברה, להציג את המקורות למתווה ההסדר שהציג לבית המשפט - וכי גם אם יציג אותם, הם אינם רלבנטיים. בתרחיש שכזה, נושי אי.די.בי אחזקות צפויים לקבל את השליטה באי.די.בי פתוח.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, לפי הערכות הדיון ייסוב סביב שאלת ניגודי העניינים של המצביעים השונים ולא על תום הזמן לדנקנר. בהיבט זה העביר היום הכנ"ר חוות דעת, שלפיה ניגודי העניינים של מחזיקי האג"ח באי.די.בי פתוח ואחזקות במשותף חלש יחסית וכי יש לכלול את קולותיהם של אילו המחזיקים בשני סוגי האג"ח בהצבעה - ורק לאחר מכן להביא אותה לדיון בביהמ"ש, אם הדבר יידרש מבחינת התוצאות.

במקביל, המשקיף מטעם בית המשפט באי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פתוח, עו"ד חגי אולמן, טוען כי לא ניתן להתייחס להצעתה של אי.די.בי להסדר בשלב זה, כל עוד דנקנר לא התקשר בהסכם עם משקיעים להזרמת הון לחברה. אולמן מציב את 11 באוגוסט כיום האחרון שבו יוכל דנקנר להציג מקורות להזרמה של 700 מיליון שקל לחברה. אם מקורות אלו לא יוצגו, ממליץ אולמן, בדומה למומחה מטעם ביהמ"ש אייל גבאי, כי המניות של אי.די.בי פתוח יועברו לנושי אי.די.בי אחזקות.

 

נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי, צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי | צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי, צילום: אוראל כהן

בדו"ח שהגיש היום לבית המשפט, חושף אולמן כי דנקנר מנהל מו"מ עם קבוצת משקיעים להשקעה של 800 מיליון שקל באי.די.בי אחזקות. מיד לאחר מכן יוזרם ההון לאי.די.בי פתוח תמורת 46% ממניות החברה. נושי אי.די.בי אחזקות יקבלו 54% ממניות אי.די.בי פתוח.

התפתחות משפטית נוספת היום היתה כי התביעות להשבת הדיבידנדים שנמשכו מאי.די.בי אחזקות מגיעות גם לדירקטורים של החברה. עורכי הדין אופיר נאור ורנן גרשט, שהגישו את התביעה נגד בעלי המניות של החברה והגיעו להסכם פשרה עם משפחות לבנת ומנור, הגישו בקשה לתביעה נגזרת שבה הם מבקשים מביהמ"ש לחייב את הדירקטורים בתשלום הנזק שנגרם לקופת אי.די.בי אחזקות בשל תשלום דיבידנדים של 1.353 מיליארד שקל בשנים 2008–2010. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות