אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתיימה בניית מגדל שנגחאי - השני בגובהו בעולם

הסתיימה בניית מגדל שנגחאי - השני בגובהו בעולם

קורת הפלדה האחרונה הונחה בראש גורד השחקים שיגיע לגובה של 630 מטר והוא המגדל השני בגובהו בעולם אחרי בורג' חליפה בדובאי, שעדיין גבוה ממנו בכ-200 מטר; בינתיים נעצרה בסין בניית מגדל נוסף שאמור להיות הגבוה ביותר בעולם

04.08.2013, 15:38 | סוכנויות הידיעות
הושלמו עבודות הבנייה של המבנה המרכזי בבניין הגבוה ביותר בסין, מגדל שנגחאי.

קראו עוד בכלכליסט

בטקס חגיגי הונחה קורת הפלדה האחרונה בראש גורד השחקים. כאשר יושלם יגיע המבנה לגובה של למעלה מ-630 מטר, ויהיה הבניין השני בגובהו בעולם לאחר מגדל בורג' חליפה בדובאי.

מגדל שנגחאי, סין מגדל שנגחאי, סין מגדל שנגחאי, סין

המגדל הוא האחרון בקבוצת מגדלים חדשים ברובע הפיננסי בשנגחאי שנבנו על רקע השגשוג הכלכלי בסין. הוא יהיה חלק מאזור הסחר והעסקים לוג'אזוי אשר כולל את מרכז הסחר העולמי של שנגחאי ואת מגדל ג'ין מאו, שניהם בין המגדלים הגבוהים בעולם.

הדמייה של מגדל שנגחאי, צילום: בלומברג הדמייה של מגדל שנגחאי | צילום: בלומברג הדמייה של מגדל שנגחאי, צילום: בלומברג
 

לאחר התקנת קורת הפלדה האחרונה מגדל שנגחאי עקף באופן רשמי את מגדל טאיפיי 101 בטייוואן שגובהו 509 מ', והפך לבניין הגבוה ביותר במזרח אסיה.

עדיין, מגדל שנגחאי נמוך בכ-200 מטר ממגדל בורג' חליפה בדובאי שמתנשא לגובה של 828 מטר.

עלות הקמתו של מגדל שנגחאי מוערכת ב-2.4 מיליארד דולר ובנייתו הכוללת צפויה להסתיים בשנת 2014. עבודת הבנייה של המגדל החלה ב-2008 והוא תוכנן על ידי הפירמה האמריקאית Gensler.

כאשר יושלם יכיל המגדל שטחי משרדים, מלון פאר ויכול להיות שאף מוזיאון. "זהו אתר שישנה את קו הרקיע של שנחגאי", אמר לסוכנויות הידיעות קסיא ג'ון מחברת גנסלר. "אני לא חושב שהחשיבות הארכיטקטונית של בניין קשורה אך ורק בגובהו", הוא אמר. העבודות על פנים הבניין צפויות להתחיל בקרוב.

בשנה שעברה סדקים שהחלו להופיע על הקרקע בסמוך לבניין גרמו חששות לגבי שקיעתו. עם זאת, אחד מהארכיטקטים הבכירים שתכננו את הבניין, דינג ג'יאמין אמר כי למרות שזו הייתה בעיה במהלך תקופת הבנייה "היא לא תשפיע על בטיחות הבניין".

בינתיים נעצרה בסין, 10 ימים בלבד שהחלה, הבנייה של גורד השחקים "סקיי סיטי"  שאמור להגיע לגובה של 838 מטר ולכבוש את תואר המגדל הגבוה בעולם.  הקבלן התחייב לסיים את בניית המגדל בן 220 הקומות בזמן שיא של 7 חודשים בלבד. לטענת החברה הקבלנית, עצירת העבודות נגרמה בשל בעיות בירוקרטיות ברישוי המבנה ולא בגלל בעיות בטיחות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה