אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אזהרה לעסקים קטנים: סורקי זירוקס מחליפים בין מספרים צילום: shutterstock

אזהרה לעסקים קטנים: סורקי זירוקס מחליפים בין מספרים

מפעילים סורק של זירוקס? בידקו את החשבוניות שלכם: תקלה בתוכנה של דגמי סורקים רבים גורמת למכשירים להחליף את המספרים בעמוד הנסרק. עסקים קטנים, שנוטים לבצע גיבוי מסמכים בסריקה, חשופים במיוחד לטעויות נתונים

06.08.2013, 12:28 | הראל עילם

אזהרה לבעלי עסקים קטנים: תקלה חמורה בתוכנה של זירוקס להפעלת סורקים משרדיים גורמת למכשירים להחליף מספרים במסמכים שנסרקים. מומחה החומרה הגרמני ד"ר דיוויד קריסל, שאיתר את התקלה, הסביר כי קשה לאתר שכן המספרים המוחלפים נראים זהים לחלוטין לשאר הטקסט וההחלפה מתרחשת רק ברצפי מספרים.

קראו עוד בכלכליסט

ככל הנראה שהתקלה השפיעה כבר על חברות רבות, שכן סורקי זירוקס הם הנפוצים מסוגם בעולם. עסקים קטנים חשופים לנזק יותר מארגונים גדולים, בשל נטייתם לבצע גיבוי מקומי של מסמכים במקום להעלות אותם לשירותי אחסון מקוונים. 

רשימת המוצרים שנפגעו כוללת סורקים את דגמי 7530, 7328, 7346, 7545, 7535,ו-7556 מסדרת WorkCenter ואת דגמי 9203 ו-9210 ColorQube. עדיין לא נשללה האפשרות שדגמים נוספים חשופים לתקלה.

מודעת לתקלה ומטפלת בה. זירוקס, צילום: בלומברג מודעת לתקלה ומטפלת בה. זירוקס | צילום: בלומברג מודעת לתקלה ומטפלת בה. זירוקס, צילום: בלומברג

זה הזמן לבדוק את החשבוניות

קריסל הסביר כי הבעיה נעוצה באלגוריתם עיבוד וכיווץ התמונה של זירוקס עצמה, שמאתר מקטעים זהים בקובץ הסרוק. על מנת לחסוך שטח אחסון ולכווץ את גודל התמונה, הקובץ הסרוק לא צריך לשמור שוב ושוב את אותם מקטעים זהים.

בהדפסות באיכות מסוימת, מספרים מסוימים יכולים להראות כזהים למספרים אחרים בשביל המערכת. התוצאה היא חילופי מספרים אוטומטיים - במיוחד בין הספרות 6 ו-8, שיכולות להראות דומות מאוד בפונטים מסוימים, במיוחד במדפסות ישנות.

חוקר המחשבים ממליץ, עד לפתרון מצד זירוקס, לוודא שהדפים הנסרקים הודפסו במקור באיכות גבוהה, רזולוציה גבוהה ומקבצי PDF ולא תמונות באיכות JPEG. וכמובן, לבדוק את החשבוניות שלכם. הוא ציין כי הוא עדכן את זירוקס בתקלה, שכבר עובדת על פיתרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות