אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"קנינו דירה במקרה. אמנם מצבנו טוב משל אחרים, אבל יש עוד מה לשפר" צילום: ענר גרין

דיור עכשיו

"קנינו דירה במקרה. אמנם מצבנו טוב משל אחרים, אבל יש עוד מה לשפר"

משפחת נוימן גרה ברמת גן: "המצב קשה, אני לא רואה את מחירי הנדל"ן יורדים כרגע. אנחנו מקווים שהליך התמ"א בבניין שלנו יצליח ולא נישאר פה, אלא נקנה דירה בצפון"

12.08.2013, 07:25 | הדס שפר
למי חזרנו:  קרן (38), עובדת בחברת ציוד רפואי, וגל, (37) עובד בבזק. הורים לענבר (שנה וארבעה חודשים) ומתגוררים ברמת גן.

קראו עוד בכלכליסט

משפחת נוימן. "חשוב לי להגיד לאנשים שלא יפחדו לקנות דירות ישנות כדי לחסוך במחיר, אפשר לשפץ לאט לאט, וזה עדיף על להיחנק במשכנתא גדולה", צילום: ענר גרין משפחת נוימן. "חשוב לי להגיד לאנשים שלא יפחדו לקנות דירות ישנות כדי לחסוך במחיר, אפשר לשפץ לאט לאט, וזה עדיף על להיחנק במשכנתא גדולה" | צילום: ענר גרין משפחת נוימן. "חשוב לי להגיד לאנשים שלא יפחדו לקנות דירות ישנות כדי לחסוך במחיר, אפשר לשפץ לאט לאט, וזה עדיף על להיחנק במשכנתא גדולה", צילום: ענר גרין

לפני שנתיים וחצי משפחת נוימן: "היססנו, ואז המחירים זינקו" קרן וגל מכרו דירה בבני ברק ברווח של 100% ובכל זאת לא יכולים להרשות לעצמם דירה ביותר מ-1.3 מיליון שקל בגבעתיים קרן צוריאל הררי, 75 תגובותלכתבה המלאה

הסטטוס בפגישה הקודמת: לפני שנתיים וחצי עבדה קרן בחברת הייטק וגל היה גנן בגן ילדים. הם התגוררו בשכירות בדירת 40 מ"ר בהרצליה עבור 2,400 שקל לחודש. "אני במקור מגבעתיים, אבל אין מה לדבר על לקנות בגבעתיים", סיפר אז גל. "ברמת גן יש יותר אופציות ופחות יקר, אבל עדיין דירת שלושה חדרים, 80 מ"ר, בקומה השלישית, ללא מעלית, ללא חניה ולא משופצת עולה 1.3 מיליון שקל".

סיכום הבדיקה הקודמת: "מכרתי דירת 2.5 חדרים בגבול רמת גן ובני ברק ב־900 אלף שקל ונתקעתי. כמה תוסיף כדי לשפר דיור, לעבור לתוך רמת גן ולהוסיף חצי חדר? 100 אלף שקל? 200 אלף? זה לא בכיוון. מדובר ב־400 אלף שקל כדי להגדיל את המגורים בחצי חדר. די התייאשתי. אני לא אקנה בכל מחיר".

מאז ועד היום: "מצאתי ברמת גן דירת 3.5 חדרים ב־1.3 מיליון שקל באזור טוב. הדירה שקנינו ישנה מאוד, שיפצתי אותה בעצמי, שברתי קירות, החלפתי צנרת ועדיין יש מה לעשות. השקענו 30 אלף שקל. אמנם מצבנו טוב יותר משל אחרים, אבל יש עוד מה לשפר. קנינו את הדירה ממש במקרה - היא היתה של אשה מבוגרת שעברה למכון גריאטרי והילדים היו צריכים את הכסף. זה גם היה תהליך מייגע מול הרשויות - הטאבו והאפוטרופוס הראשי גררו אותנו שנה. לקחנו משכנתא של 400 אלף שקל והתחלנו בהחזר חודשי של 2,000 שקל. כיוון שהריבית ירדה לאחרונה, עשינו מיחזור וחסכנו עוד 300 שקל בחודש. יש המון הוצאות חוץ מהמשכנתא, כמו גן, ארנונה, חשמל ומים".

הסיכוי לשפר דיור: "בבניין צמוד אלינו התחילו בתהליך של תמ"א, וכשרכשנו דיברו על זה גם לגבי הבניין שלנו. עכשיו זה קורה ובתוך ארבע שנים הדירה תהיה שווה 1.8 מיליון שקל. התהליך ארוך, שנתיים עד לפינוי ועוד שנתיים עד החזרה לבניין, אך הוא שווה את זה".

עתיד המגורים: "גם בשוק הנדל"ן וגם בכלכלה המצב קשה, אני לא רואה את מחירי הנדל"ן יורדים כרגע. אנחנו מקווים שהליך התמ"א יצליח ולא נישאר פה, אלא נקנה דירה בצפון. אנחנו חושבים קדימה - אם המחיר יהיה 1.8 מיליון שקל, נוכל לקנות שם בית. חשוב לי להגיד לאנשים שלא יפחדו לקנות דירות ישנות כדי לחסוך במחיר, אפשר לשפץ לאט לאט, וזה עדיף על להיחנק במשכנתא גדולה. יש הוצאות רבות אחרות מסביב".

משפחות המעוניינות להשתתף במדור מוזמנות לפנות ל:

mail@calcalist.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

54 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

54.
תפסיקו כבר להראות אנשים שעושים מעצמם מסכנים ויש להם כסף לקניית דירה...
תביאו כתבות על אנשים שאין להם בכלל סיכוי לקנות דירה! כתבות שלכם לא מעוררות בי אפילו תחושת סולידריות עם אנשים שיש להם! איפה כתבות על אנשים שמרוויחים שכר מינימום לזוג סה"כ 8-9K ולא יכולים לקנות דירה ובטח לחסוך כסף!
דן  |  16.08.13
51.
ל-26 ויתרתי על רכב, כדי לחסוך להגירה
לא אומרת לך מה לעשות, כי מה שלא עושים - זה קשה. אבל אנחנו ויתרנו על רכב, כי גם אנחנו עובדים וגרים באותה עיר, והילדים בגן קרוב לבית. חוסך לנו 3000 בחודש כולל ביטוח ותיקונים. עם עוד אלף שחוסכים (בלי מסעדות, בלי עוזרת, מאורר במקום מזגן), יוצא סה"כ 4000 לחודש - ככה תוך שנה סגרנו מינוס של 40K ואחרי שלוש שנים נוספות יש לנו ביד 150K. זה לא מספיק לדירה, אבל זה מספיק כדי לברוח מכאן והתחלנו להתעניין בהצעות עבודה. נכון, אנחנו מקללים כשנסחבים באוטובוסים באוגוסט, אבל זוכרים שהכל שווה בשביל כרטיס הטיסה לעוף מפה! אם היה לנו רכב, היה לנו היום בקושי 8K והיינו לכודים בגהנום שנקרא "ישראל" בלי כסף אפילו לכרטיס טיסה.
חוסכת להגירה  |  13.08.13
50.
הבעייה היא לא הדירה המתפוררת אלא חומר הגלם האנושי מסביב
בד"כ דירות מתפוררת שוכנות בצמוד לאנשים מתפוררים. ומי רוצה לגור עם אנשים מוזנחים, פשע ובלאגנים (בקיצור ערסיאדה). מעטים המקומות בימינו שבהם שוכנת קהילה איכותית בתוך נדל"ן מתפורר וזול (בד"כ מדובר באומנים למיניהם). אם תגידו לי איפה אני עוברת מייד
הגלשנית  |  12.08.13
לכל התגובות