אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: מייסד בלקברי מייק לזרידיס מבקש לקנות את החברה צילום: בלומברג

דיווח: מייסד בלקברי מייק לזרידיס מבקש לקנות את החברה

לזרידיס מנהל מגעים ראשוניים עם הקרנות בלקסטון וקרלייל, במטרה לגייס את סכום הרכישה. בתוך כך, פרסמה בלקברי אזהרת רווח, לאור צלילת מנייתה לאחר שנודע כי הכנסותיה ברבעון הפיסקלי השני היו נמוכות משהוערך

22.09.2013, 14:32 | נמרוד צוק

תפנית בפרשת ניסיונות המכירה של בלקברי: מייק לזרידיס, אחד ממייסדי החברה ששימש כמנכ"ל משותף עד 2012, פנה לשתי קרנות השקעה פרטיות בהצעות למימון רכישת החברה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, לזרידיס פנה בנפרד לשתי הקרנות - בלקסטון וקרלייל - ומקיים עמן מגעים לרכישה משותפת. פרטי ההצעות לא פורסמו, ולדברי המקורות המו"מ מצוי בשלב ראשוני בלבד. לזרידיס הקים את RIM (ששינתה את שמה בינואר האחרון לבלקברי), ב-1984 יחד עם שותפו ג'ים באלסילי.

מבקש לרכוש את החברה שהקים. לזרידיס, צילום: בלומברג מבקש לרכוש את החברה שהקים. לזרידיס | צילום: בלומברג מבקש לרכוש את החברה שהקים. לזרידיס, צילום: בלומברג

השניים כיהנו כמנהלי החברה עד ינואר 2012, עת הוחלפו ביד תורסטון היינס בשל לחץ בעלי המניות - שאיבדו 80% מערכן במהלך 2011. בעוד באלסילי פרש מהחברה לחלוטין לאחר סיום כהונתו כמנכ"ל, לזרידיס המשיך לכהן כסגן יו"ר הדירקטוריון עד מרץ האחרון. הוא מחזיק 5.7% ממניות החברה, שצללו ביום ו' האחרון לשפל של 8.73 דולר למניה.

מכשירי הדגל לא הניבו רווח משמעותי

הירידה במניית החברה הגיעה בעקבות דיווחים בסוף השבוע לפיהם מצבה אף גרוע משסברו אנליסטים ומשקיעים: הפסדיה ברבעון הפיסקלי השני של 2013, שהסתיים ב-31 באוגוסט, צפויים לנוע בין 950 ל-995 מיליון דולר, לאחר הכנסות של 1.6 מיליארד דולר בלבד. תחזיות האנליסטים לרבעון עמדו על הכנסות של יותר משלושה מיליארד דולר.

מכשיר ה-Z10 של בלקברי, צילום: ניצן סדן מכשיר ה-Z10 של בלקברי | צילום: ניצן סדן מכשיר ה-Z10 של בלקברי, צילום: ניצן סדן

עיקר ההפסדים נובעים ממכירות איטיות מהצפוי של מכשיר הדגל Z10, שהושק בתחילת השנה והיה אמור להחזיר את חטיבת הסמארטפונים של החברה לפסים של צמיחה. החברה עומדת לפטר כ-4,500 עובדים, 40% מכוח העבודה שלה, במטרה לצמצם את הוצאותיה התפעוליות ב-50% עד סוף הרבעון הפיסקלי הראשון של 2015. במהלך 12 החודשים האחרונים כבר פיטרה החברה יותר מ-7,000 עובדים.

יצרנית בצרות בלקברי פרסמה אזהרת רווח, מניית החברה נפלה ב-17% יצרנית הטלפונים הקנדית רשמה ירידה של 50% בהיקף מכירות הטלפונים ובהכנסותיה, הרבה מתחת להערכות האנליסטים. עם הפסד רבעוני צפוי של 950 מיליון דולר ופיטורים של 4,500 עובדים, מצבה של החברה בכי רע הראל עילם, 2 תגובותלכתבה המלאה
במקביל, השיקה החברה ביומיים האחרונים את אפליקציות האנדרואיד והאייפון של שירות המסרים המאובטח BBM, עליהן הכריזה לפני שלושה חודשים. ההשקה היא חלק ממהלך אסטרטגי לפיצול בין ייצור ושיווק המכשירים לבין שירות המסרים הארגוני, שנחשב לנכס בעל הערך האחרון שנמצא בידיה. החברה השיקה גם דגם חדש, Z30, בעל מסך מגע בגודל 5 אינץ' ומעבד כפול ליבה במהירות 1.7 גיגה-הרץ.

במהלך החודשים האחרונים התרבו הדיווחים על נסיונותיה של בלקברי למצוא קונה לחברה או לחלקים ממנה, על רקע מצבה שהולך ומחריף. לפני שבוע דווח כי מספר קרנות הביעו עניין ברכישת מערכת ההפעלה ופטנטים הקשורים במקלדת ה-QWERTY שלה, כאשר שווי החברה בשלמותה הוערך ב-5.4 מיליארד דולר, ושווי הנכסים שלה לאחר פירוק החברה הוערך בסכום שצפוי לנוע בין 8 ל-10.5 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות