אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש ממשלת איטליה: יציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי תפגע באזור כולו צילום: איי אף פי

ראש ממשלת איטליה: יציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי תפגע באזור כולו

לדברי אנריקו לטה, "מדינות האיחוד האירופי חייבות לעבוד קשה כדי לשכנע את הבריטים להישאר על המסלול". בראיון לבלומברג חזר לטה על הבטחתו כי איטליה תעמוד במגבלות האיחוד האירופי, וברך את אנגלה מרקל על זכייתה בבחירות בגרמניה

25.09.2013, 13:29 | בלומברג

ראש ממשלת איטליה אנריקו לטה טוען כי יציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי תפגע בעתיד גוש המסחר כולו. "שווקים, פוליטיקאים והאזרחים הפשוטים, הם כולם אינם מעריכים מספיק את הסיכונים שיתלוו לעזיבה בריטית", אמר בראיון לסוכנות בלומברג. לפיכך, ציין כי שאר מדינות האיחוד האירופי חייבות לעבוד קשה כדי "לשכנע את הבריטים להישאר על המסלול".

קראו עוד בכלכליסט

לטה ניצל את הראיון גם כדי לברך את אנגלה מרקל, שנבחרה ביום ראשון לכהונה שלישית כקנצלרית גרמניה. לדבריו, בעוד שהניצחון של מרקל עוזר לייצב את אירופה, הספקנות ההולכת וגוברת שמביעה בריטניה לגבי האיחוד מהווה גורם לחששות עתידיות. דיוויד קמרון, ראש ממשלת בריטניה הבטיח כי במידה וייבחר שוב ב-2015, יערוך בתוך שנתיים משאל עם בסוגיית החברות של בריטניה באיחוד האירופי. "זהו דיון רציני ביותר, והרגשות האנטי אירופיים בעלייה", ציין לטה (47) והדגיש כי זה למעשה זהו האינטרס של בריטניה להישאר.

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, צילום: בלומברג ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון | צילום: בלומברג ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, צילום: בלומברג

עוד בראיון חזר לטה על הבטחתו כי איטליה תעמוד במגבלות האיחוד האירופי, הדורשות שהגירעון התקציבי יהיה נמוך מ-3%. לדבריו, הוא יעמוד בהתחייבות באמצעות התאמות פיסקאליות וקיצוצים בהוצאות, אולם הוא לא ציין אם בכוונתו לבטל העלאה מתוכננת במע"מ. "עלינו לקצץ בהוצאות, עלינו לצמוח ועלינו לבצע הפרטות", אמר לטה בנוגע לתכניות העתידיות של ממשלתו.

תגיות