אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכפוף לשימוע: אישום נגד היהלומן גבריאל יוסיבוף צילום: עמית מגל

בכפוף לשימוע: אישום נגד היהלומן גבריאל יוסיבוף

בפרקליטות מתכוונים להגיש כתב אישום נגד הבעלים של חברה לסחר ביהלומים שנעצר בינואר 2012 עם אשתו על חלקו בפרשת הבנק המחתרתי. השימוע ייערך בקרוב

13.10.2013, 08:44 | זוהר שחר לוי

בפרקליטות שוקלים להגיש כתב אישום נגד אחיינו של לב לבייב, היהלומן גבריאל יוסיבוף, על חלקו בפרשת הבנק המחתרתי, זאת בכפוף לשימוע, כך נודע ל"כלכליסט". ליוסיבוף מיוחסות עבירות מסים ועבירות לפי חוק איסור הלבנת הון. נטען כי הוציא חשבוניות כוזבות בסכום כולל של 7.6 מיליון דולר. זאת תמורת עמלות.

קראו עוד בכלכליסט

יוסיבוף, בן אחותו של לבייב, הוא הבעלים והמנהל של חברת ג.י. יוסיפוב יהלומים בע"מ שהוקמה בשנת 1999 ועוסקת בסחר ביהלומים, כשחברה נוספת בניהולו היא חברת GY DIAMONDS היושבת בהונג קונג.

עו"ד קינן, המייצג את בני הזוג יוסיבוף, צילום: עמית מגל עו"ד קינן, המייצג את בני הזוג יוסיבוף | צילום: עמית מגל עו"ד קינן, המייצג את בני הזוג יוסיבוף, צילום: עמית מגל

בינואר 2012 נעצר יוסיבוף עם אשתו מרים ויהלומנים נוספים במסגרת פרשת הבנק המחתרתי שפעל במתחם הבורסה ברמת גן. מדובר בחקירה של יאח"ה־להב 433 ושל רשות המסים, שהעלתה את החשד כי תחת מסווה של סחר לגיטימי ביהלומים הפעילו המעורבים בנק מחתרתי שבו התנהלה פעילות בנקאית בהיקף של כמיליארד שקל במשך שנים. המשטרה טענה כי הבנק הופעל ממשרדי היהלומנים בבורסה, ופעילותו כללה הלוואות, העברת כספים לחו"ל, ניכיון צ'קים והמרות מט"ח בהיקף של כמיליארד שקל. את הפעילות הפיננסית הסוו המעורבים כפעילות לגיטימית של סחר ביהלומים.

המעורבים, כך נטען, עסקו באופן שיטתי בהלבנת כספים בסכומים נכבדים ללא דיווח, תוך פעילות עם גורמים שונים בארץ ובחו"ל.

ביוני האחרון הודיעה הפרקליטות כי תגיש כתבי אישום נגד מנחם מגן ודורון אלעד, השניים שלפי החשד ניהלו את הבנק. בימים האחרונים הודיעה הפרקליטות כי גם יוסיבוף ורעייתו יואשמו בכפוף לשימוע.

מהודעה שנשלחה ליוסיבוף ורעייתו על ידי עו"ד ליאת בן ארי שווקי מפרקליטות מחוז תל אביב עולה כי החשדות המיוחסים להם הם עבירות של שימוש במרמה, עורמה ותחבולה לפי פקודת מס הכנסה, הכנת פנקסי חשבונות כוזבים במטרה להתחמק ממס, עשיית פעולה ברכוש ומסירת מידע כוזב לפי חוק איסור הלבנת הון.

לפי הפרקליטות, במהלך השנים 2010–2011 הפעילו בני הזוג "עסק למתן שירותי מטבע במתחם הבורסה ליהלומים", שאותו ניהלו מגן ואלעד.

במסגרת פעילות הבנק, נטען, קיבלו מגן ואלעד צ'קים ומזומנים מלקוחות הבנק והעבירו אותם לזוג יוסיבוף. בתמורה לכך העמידו בני הזוג ללקוחותיהם של אלעד ומגן כספים במדינות בחו"ל לפי ההנחיות שקיבלו ממנהלי הבנק.

על כל צ'ק שהתקבל אצל יוסיבוף הוצאה, כך נטען, חשבונית כוזבת של החברה "שלפיה כאילו בוצעה עסקת מכירת יהלומים בסכום הנקוב בצ'ק בין החברה ליהלומן שהוציא את הצ'ק, וזאת אף על פי שלא בוצעה כל עסקת יהלומים כמתואר בחשבונית", לשון הודעת הפרקליטות. מדובר, לפי ההודעה, בשירותי מטבע שהיו חייבים בדיווח.

חשד נוסף מייחס לבני הזוג קבלת חשבוניות כוזבות שהצטברו לסכום של 229 אלף דולר.

עו"ד אורי קינן, המייצג את בני הזוג יוסיבוף, מסר: "את התייחסות מרשיי נביא בפני הפרקליטות ובמידת הצורך בפני בית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות