אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרבר נגד מילקי

גרבר נגד מילקי

לקוח של שטראוס בשם אדוארד גרבר הגיש בקשה לייצוגית נגד החברה: "במילקי שוקולד אין שוקולד"

15.10.2013, 08:32 | זוהר שחר לוי
לקוח של שטראוס טוען בבקשה לאישור תובענה ייצוגית שהגיש נגדה כי החברה מטעה צרכנים לחשוב שבמילקי שוקולד - יש שוקולד. הבקשה הוגשה על ידי האיש בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בחיפה באמצעות עו"ד גולן משעלי, והוא העריך אותה ב־248 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת התובע אדוארד גרבר, שטראוס משווקת כמה מוצרים שמהם משתמע כי הם מכילים שוקולד - אף שאין בהם שוקולד כלל. על פי הבקשה, מדובר בשלושה מוצרים: מילקי שוקולד, מילקי מיני־שוקולד ומילקי קל שוקולד.

"עניינה של התובענה הוא בהכשלתה של שטראוס את התובע ואת שאר חברי הקבוצה המיוצגת, תוך שימוש במילה 'שוקולד' בניגוד להוראות הדין ותוך הטעייתו של ציבור הצרכנים", נכתב בבקשה. "מוצרי המילקי", טוען המבקש, "מוצגים ונמכרים לכאורה כמוצרי שוקולד, או כמעדן המכיל שוקולד שבפועל אינו מכיל שוקולד".

248 מיליון שקל. גובה הבקשה נגד שטראוס על היעדר שוקולד במילקי שוקולד 248 מיליון שקל. גובה הבקשה נגד שטראוס על היעדר שוקולד במילקי שוקולד 248 מיליון שקל. גובה הבקשה נגד שטראוס על היעדר שוקולד במילקי שוקולד

פרט לשימוש במילה "שוקולד", טוען התובע כי בשטראוס אף מעטרים את המוצרים בתמונה של קוביות שוקולד, התנהלות שאף היא מטעה את הצרכנים לחשוב כי המוצר מכיל שוקולד. "הרכיב שוקולד בשם המזון", נכתב בבקשה, "הוא חיוני לאפיונו של המוצר, ולכן שם המזון הנו משמעותי ומשפיע השפעה מהותית על תפיסתו בעיני הצרכן. לכאורה, למרות האיסור לעשיית שימוש בשם שוקולד במוצרים שהתקן אינו חל עליהם, בחרה שטראוס לכנות את המוצר 'שוקולד' במטרה להטעות את הציבור ולהציג בפניו מצג שווא הגורם להטעייתו".

רק בחודש שעבר הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית נגד שטראוס שעסקה אף היא במילקי. בבקשה בגובה 274 מיליון שקל נטען כי גם במילקי אקסטרה שוקולד אין שוקולד.

משטראוס נמסר בתגובה: "אנחנו לומדים את כתב התביעה ונגיב בבית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות