אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה נדל"ן מכרה בניין לתעשייה במונטריאול ב-63 מיליון שקל

אלקטרה נדל"ן מכרה בניין לתעשייה במונטריאול ב-63 מיליון שקל

את הבניין רכשה החברה ב-2004 בכ-39 מיליון שקל. חלקה של אלקטרה נדל"ן בתמורה יסתכם בכ-56.3 מיליון שקל

15.10.2013, 12:07 | עינת פז-פרנקל

חברת אלקטרה נדל"ן מדווחת היום (ג') כי מכרה בניין המיועד לתעשייה קלה ומשרדים במונטריאול, קנדה בכ-63 מיליון שקל. את הבניין רכשה החברה ב-2004 ב-11.5 מיליון דולר קנדי (כ-39 מיליון שקל). שטחו 60,200 מ"ר.

חלקה של אלקטרה נדל"ן בתמורה יסתכם בכ-56.3 מיליון שקל; העסקה מתבצעת לפי שווי הנמוך לשווי הספרים של הנכס הנמכר, כך שהחברה צפויה לרשום הפסד של כ- 6.5 מיליון שקל.

המוכרת היא חברה שבה מחזיקה אלקטרה נדל"ן בשיעור של 90%; החברה המוכרת מחזיקה ב-91.8% מהנכס שנמכר. השלמת העסקה כפופה להתקיימות תנאים מתלים שנקבעו בהסכם המכירה, וצפויה להתבצע ברבעון הראשון של שנת 2014. במקביל, מנהלת החברה משאים ומתנים ביחס למכירת יתרת הנכסים בפורטפוליו.

קראו עוד בכלכליסט

המבנה במונטריאול הוא הנכס הראשון בקנדה שנמכר במסגרת תכנית המימושים עליה הודיעה אלקטרה נדל"ן. בחודש יוני השנה הודיעה החברה, כי בכוונתה לנצל את הגאות בשוק הקנדי, ולממש את כל נכסיה בקנדה ששוויים הכולל מוערך בכ-600 מיליון שקל.

  שי וינברג, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן שי וינברג, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן   שי וינברג, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן

שי וינברג, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, מסר כי המימוש הנוכחי הוא "צעד חשוב ביותר לצורך שיפור הנזילות והיחסים הפיננסיים של החברה, במקביל לצעדים נוספים שאנו נוקטים בהם להשגת מטרות אלה".

בחודש אוגוסט השלימה החברה מכירת בניין משרדים בשיקגו שבארה"ב תמורת כ-405 מיליון שקל; בנוסף, חתמה על הסכם למכירת חלקה בשלושה נכסים בשוויץ תמורת כ-113 מיליון שקל.

אלקטרה נדל"ן מקבוצת אלקו החזקות מחזיקה בכ-48 נכסים מניבים, בשיעור תפוסה ממוצע של כ-92% ובשטח כולל של כ-800 אלף מ"ר (כולל שטחי חניונים). נכסי החברה ממוקמים בעיקר בישראל, בריטניה, גרמניה, שוויץ, ארה"ב, וקנדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות