אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טימותי גייתנר נוחת במגזר הפרטי צילום: איי אף פי

טימותי גייתנר נוחת במגזר הפרטי

שר האוצר האמריקאי לשעבר מצטרף לקרן הפרייבט אקוויטי וורבורג פינקוס. ייקח חלק פעיל בניהול החברה

16.11.2013, 19:02 | סוכנויות ידיעות

טימותי גייתנר, שר האוצר לשעבר של ארצות הברית נוחת במגזר הפרטי. גייתנר מצטרף לקרן הפרייבט אקוויטי וורבורג פינקוס.

קראו עוד בכלכליסט

גייתנר, שהיה נשיא הבנק הפדרלי בניו יורק בתחילתו של המשבר הפיננסי ובילה את חייו במגזר הציבורי, ייקח חלק פעיל בניהול החברה.

לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, המנהלים של וורבורג הם אלו שפנו לגייתנר עם הרעיון בקיץ האחרון. "כשהם פנו אליי, הם רצו באופן ברור שאשחק תפקיד מהותי בלעזור להם לנהל את החברה", אמר גייתנר לוול סטריט ג'ורנל.

שר האוצר הקודם של ארה"ב, טימותי גייתנר, צילום: בלומברג שר האוצר הקודם של ארה"ב, טימותי גייתנר | צילום: בלומברג שר האוצר הקודם של ארה"ב, טימותי גייתנר, צילום: בלומברג

בשלב מסוים במהלך הקיץ האחרון, טרם בחירתה של ג'נט ילן לתפקיד נשיאת הפדרל ריזרב, גייתנר נחשב כיורש לגיטימי לבן ברננקי בראשות הבנק הפדרלי המרכזי.

"ההתאוששות בישורת האחרונה"

"התאוששותה הכלכלית של ארה"ב נכנסה לישורת האחרונה, אף שהאבטלה נמצאת ברמות גבוהות וצפויה לרדת באיטיות", כך אמר בינואר שר האוצר היוצא של ארה"ב, טימותי גייתנר, בראיון ל"וול סטריט ז'ורנל".

גייתנר אמר אז, כי ארה"ב נמצאת במצב טוב יותר ממדינות אחרות מבחינת איזון הגירעון וצמצום סיכוני המינוף במערכת הפיננסית. הוא הוסיף כי "את השינוי הגדול בנדל"ן כבר עברנו".

גייתנר הוסיף כי מדינות אירופה נמצאות בשלב מוקדם יותר של התאוששות - אך הן נקטו צעדים חשובים ומוצלחים, אשר מנעו התמוטטות של השווקים הפיננסיים.

גייתנר סיים את כהונתו כשר האוצר האמריקאי ב-25 בינואר; החליף אותו ג'ק לו, ששימש לפני כן ראש מטה הבית הלבן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות