אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל מדורגת במקום השני ברמת תשתיות ההייטק צילום: תומי הרפז

ישראל מדורגת במקום השני ברמת תשתיות ההייטק

סקר שנתי של פירמת רואי החשבון הבינלאומית פאהן קנה מצא כי ישראל שניה רק לדרום קוריאה ברמת הדינמיות של תעשיות המדע והטכנולוגיה

17.11.2013, 12:38 | מאיר אורבך

ישראל היא מקום מצויין להקים בו חברות טכנולוגיה חדשות. כך עולה מהסקר השנתי של פירמת רואי החשבון פאהן קנה, המדרג את רמת הדינמיות של שישים מדינות מובילות. ישראל נמצאת במקום השני בקטגוריות המדע והטכנולוגיה, כאשר לפניה רק דרום קוריאה, והבאות הן פינלנד, שבדיה ויפן.

קראו עוד בכלכליסט

 "דרום קוריאה עלתה השנה למקום הראשון מהמקום הרביעי, בו הייתה בשנה שעברה. זאת הודות לעליה בהשקעה במחקר ופיתוח מתוך התוצר המקומי הגולמי של המדינה" אומרת רו"ח אילנית הלפרין, שותפה, מנהלת מחלקת היי-טק ומדעי החיים בפירמה. היא הוסיפה: "העובדה שדרום קוריאה עלתה בדירוג לא מפתיעה. המדינה ידועה היסטורית ביכולת שלה לזהות סקטורים עתידיים חזקים ולהשקיע בהם. הממשלה שם זיהתה תחומים שמהווים מנועי צמיחה עבורה ותמכה בגישה מתערבת ומרוכזת בתעשיית ההיי-טק, בעיקר באמצעות ייצוא".

מתחם ההייטק ברעננה. ישראל מדורגת במקום השני בעולם בתשתיות הייטק, צילום: תומי הרפז מתחם ההייטק ברעננה. ישראל מדורגת במקום השני בעולם בתשתיות הייטק | צילום: תומי הרפז מתחם ההייטק ברעננה. ישראל מדורגת במקום השני בעולם בתשתיות הייטק, צילום: תומי הרפז

לפי הלפרין, גם מבנה השוק בדרום קוריאה הוא ייחודי. עשרת החברות הגדולות ביותר בתעשיית הטכנולוגיה הקוריאנית, כדוגמת סמסונג ויונדאי, שוות כ-55% מסך השווי הכולל של השוק.

"אינדקס הדינאמיות" הינו מחקר שנתי, המדרג את כלכלות מדינות העולם המובילות מבחינה עסקית, צמיחה סביבתית, חוזק הכלכלה ויכולת צמיחה עתידית. זוהי הפעם השלישית שהוא נערך. ישראל  ירדה מקום אחד בדירוג הכללי נוכח ירידה משמעותית בשנים האחרונות בהוצאות ה- IT שלה, אולם היא עדין מובילה בתת הקטגוריה של השקעה ב-R&D מתוך התוצר הגולמי. סין, שדורגה בשנה שעברה במקום ה-14 בקטגורית ההיי-טק, עלתה למקום 8, הודות לעליה בשיעור ההוצאה על תחומי מו"פ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות