אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנט מנסה למנות את איל גבאי ליו"ר הרשות לפיתוח ירושלים צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

בנט מנסה למנות את איל גבאי ליו"ר הרשות לפיתוח ירושלים

שר הכלכלה מנסה למצוא תפקיד למקורבו, לאחר שלא מונה ליו"ר מכון היצוא. מולו ראש עיריית י-ם ניר ברקת מקדם את מינוי אבי בלשניקוב

18.11.2013, 06:59 | גיל קליאן ותומר גנון

מינוי יו"ר הרשות לפיתוח ירושלים מתפתח למאבק פוליטי בין שר הכלכלה נפתלי בנט לראש עיריית ירושלים ניר ברקת. בנט מנסה למנות לתפקיד את מקורבו איל גבאי, וברקת תומך ביו"ר ערוץ 10 לשעבר אבי בלשניקוב.

קראו עוד בכלכליסט

זו לא הפעם הראשונה שבנט מנסה למצוא תפקיד לגבאי, לאחר שבספטמבר נכשל בניסיון למנותו לתפקיד יו"ר מכון היצוא. גבאי, לשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה, היה הנציג של בנט והבית היהודי במו"מ הקואליציוני. הוא מכהן בין היתר כיו"ר קרן ההשתלמות למורים וגננות ומורי סמינרים. עבור 55% משרה בתפקיד זה הוא מקבל שכר ברוטו של 21 אלף שקל בחודש. במקביל משמש גבאי כמומחה הכלכלי מטעם בית המשפט בתיק אי.די.בי וזוכה לשכר של 700 שקל לשעת ייעוץ.

אבי בלשניקוב, צילום: חיים צח אבי בלשניקוב | צילום: חיים צח אבי בלשניקוב, צילום: חיים צח

יו"ר הרשות לפיתוח ירושלים הוא תפקיד ללא שכר, אך מעניק שליטה על תקציב של 260 מיליון שקל בשנה, שמרביתו מגיע מהמדינה. את התפקיד מילא משה לאון, שפרש עם החלטתו להתמודד על ראשות עיריית ירושלים מול ברקת.

המאבק הפוליטי על התפקיד נראה כניגוד לרפורמה שהחלה הממשלה לקדם בדירקטוריונים הממשלתיים במטרה להקים מאגר של מועמדים מקצועיים ולנתק את הזיקה של החברות לפוליטיקאים. עם זאת, הרשות לפיתוח ירושלים איננה חברה ממשלתית אלא רשות ססטוסטורית.

איל גבאי אמר בתגובה כי "עדיין לא שמעתי על זה שאני מועמד. דווקא שמעתי שבלשניקוב הולך להתמנות לתפקיד". לשאלה אם הוא מעוניין להתמנות לתפקיד אמר: "אני לא עוסק בספקולציות".

לשכות בנט וברקת ואבי בלשניקוב בחרו לא להגיב לדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות