אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג.יפית מתרחקת מערוץ 10 לאור דרישות חדשות מצידה צילום: עמית שעל

ג.יפית מתרחקת מערוץ 10 לאור דרישות חדשות מצידה

גרינברג מעוניינת שלאודר יזרים עוד 10-5 מיליון שקל לערוץ 10, וכן מעוניינת שהוא יישא באחריות אישית על תביעות שהוגשו או יוגשו בעתיד נגד הערוץ בתקופה שהיה בעל מניות בערוץ. בתוך כך, גרינברג טרם הסבירה איך תוכל לממן את פעילות הערוץ המפסיד

26.11.2013, 16:31 | אופיר דור

העסקה בין רון לאודר ליפית גרינברג (ג.יפית) למכירת 30% ממניות ערוץ 10 הולכת ומסתבכת מדי יום. ההסכם למכירת המניות אמנם נחתם לפני שבוע וחצי וגרינברג מיהרה להודיע על כך חגיגית לתקשורת, אך מאז העלתה הרוכשת הפוטנציאלית דרישות חדשות המעמידות בספק את יישום העסקה.

קראו עוד בכלכליסט

גרינברג דורשת כי לאודר יזרים עוד 5-10 מיליון שקל לערוץ 10 גם לאחר השלמת העסקה. בנוסף העלתה הפרסומאית דרישה כי לאודר יישא באחריות אישית על תביעות שהוגשו או יוגשו בעתיד נגד ערוץ 10 בגין התקופה שלאודר היה בעל מניות בערוץ.

רון לאודר, צילום: עמית שעל רון לאודר | צילום: עמית שעל רון לאודר, צילום: עמית שעל

הצדדים ממשיכים נכון להיום (ג') במשא ומתן אך נראה כי הסיכוי שלאודר יענה לדרישות של גרינברג נמוך מאוד ולכן האפשרות שהעסקה תתפוצץ סופית גדול כרגע. עם זאת, הפיצוץ הסופי עדיין לא הגיע.

מעבר לדרישות שמעלה גרינברג, גורמים המעורבים במגעים מולה מציינים כי היא עצמה עדיין לא הסבירה איך בכוונתה לממן את פעילות הערוץ, שלאודר עצמו הזרים אליו כ-130 מיליון שקל מתחילת השנה. שני בעלי המניות הנוספים בערוץ - יוסי מימן (46%) וארנון מילצ'ן (24%) - אינם מזרימים כספים ולכן גרינברג אמורה להיות זאת שמממנת את פעילות הערוץ.

גרינברג הצהירה במהלך המשא ומתן כי עומדים מאחוריה שותפים שיתמכו בערוץ, אך עדיין לא נקבה בשמם. עדות לבעיות בעסקה אפשר לקבל מכך שגם שבוע וחצי לאחר שנחתמה, וגרינברג שילמה דולר סמלי עבור הערוץ, טרם הוגשה כל בקשה לרשות השנייה על ידי הצדדים. הרשות השנייה מחויבת לאשר עסקת העברת מניות גדולה בערוצים המסחריים.

מטעם לאודר לא נמסרה תגובה. גרינברג אמרה ל"כלכליסט" כי אינה מדברת עם עיתונאים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות