אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ת"א ננעלה בעליות בישורת האחרונה של הדוחות; מניית אפריקה ישראל טיפסה ב-6.7% צילום: עמית שעל

ת"א ננעלה בעליות בישורת האחרונה של הדוחות; מניית אפריקה ישראל טיפסה ב-6.7%

מדד ת"א 25 עלה ב-0.5%, ת"א 100 הוסיף 0.3% - מחזור המסחר הסתכם ב-1.4 מיליארד שקל. בזן טיפסה ב-4.4% לאחר שהגיעה להסדר עם הבנקים. אחרי הדו"חות: קבוצת דלק ירדה ב-0.8%, שיכון ובינוי ב-1.4%, קסטרו ב-2.6% וחלל תקשורת עלתה ב-1.2%; בנק לאומי יפרסם דו"חות רק במוצ"ש

28.11.2013, 17:43 | שי סלינס

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ה') בעליות על רקע שיא עונת הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי של השנה. לפני פתיחת המסחר פרסמו בין השאר החברות ביג, קסטרו, שיכון ובינוי, מבטח שמיר חלל וקרדן או.ויאת תוצאותיהן לרבעון השלישי של 2013; במקביל עם פתיחת המסחר פקעו האופציות על מדד ת"א ומדד הבנקים ברמה של 1,353.64 ו-1,325.27, בהתאמה. מחזור המסחר הסתכם ב-1.4 מיליארד שקל.

היום לא יתקיים מסחר בוול סטריט בשל חג ההודיה.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נדל"ן 15 נפט וגז

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

משלחת של בכירי חברת קארסו (carso), חברת האחזקות של קרלוס סלים, האיש העשיר במקסיקו ובעולם, תגיע ארצה בשנה הבאה לפגישות עם חברות הייטק ישראליות במטרה לאתר השקעות חדשות בתחום הטכנולוגיה והתקשורת בעיקר, כך הודיע סלים במפגש שקיים עם אנשי עסקים ותקשורת מישראל. לדבריו, החברות שבבעלותו יבצעו השקעות נוספות בישראל לאחר שלאחרונה השקיע 60 מיליון דולר בחברת מובלי המפיצה תמונות ברשת.

  , צילום: בלומברג צילום: בלומברג   , צילום: בלומברג

 

שוק האג"ח

קרדן אן.וידיווחה הבוקר כי בנק דיסקונט יעמיד לה את האשראי הדרוש לעמוד בתשלומי האג"ח הקרובים בפברואר 2014. קרדן אן.וי צריכה לפרוע בפברואר 2014 סכום של כ-100 מיליון יורו בעוד בקופת החברה בסוף הרבעון היו רק 15.4 מיליון יורו. מדובר הזרמת חמצן נוספת לקרדן אן.וי ( 169.8 -2.36% הוסף לתיק האישי) . החברה שבשליטת יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר הפועלת בתחום הנדל"ן במזרח אירופה ובסין, וכן בתחום המים באמצעות חברת תהל. במקביל לדיווח פרסמה החברה גם את תוצאותיה לרבעון השלישי. קרדן אן וי רשמה הפסד של 65.6 מיליון יורו לעומת רווח של 20.3 מיליון יורו ברבעון המקביל.

מניות במרכז

בנק לאומי דחה שוב את פרסום התוצאות לרבעון השלישי של השנה. המועד החדש נקבע במוצאי שבת בשעות הערב בסמוך ולאחר פרסום דו"חות החברה לישראל.

בזן הגיעה להסדר עם הבנקים לדחיית הפרעונות בשנתיים, בתמורה למתן אופציות. החברה דיווחה על גידול בהכנסות וגידול בהפסד ברבעון השלישי.

אפריקה מגורים דווחה על מכירת מניות רדומות בהיקף של 17 מיליון ₪ שמעלה את שיעור אחזקות הציבור במניה כך שהמניה תכנס למדדי יתר 50 ויתר מאגר. (וכמובן, תשפר את הנזילות המורכבת בקבוצת אפריקה השקעות...). הפצה זו מונעת את כניסת איסתא למדד יתר 50.

 

אפריקה ישראל  הציגה רווח נקי של 43 מיליון שקל, לעומת הפסד של 181 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בתשעת החודשים הראשונים של השנה אפריקה ישראל רשמה הפסד של 78 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 895 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. נכון לסוף הרבעון השלישי של השנה הסתכם החוב סולו נטו של החברה ב-2.72 מיליארד שקל, בהשוואה לחוב נטו של 2.44 מיליארד שקל בתקופה המקביל אשתקד.

 

קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה, דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון השלישי של והציגה רווח נקי של 70 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 93 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. מדובר ברבעון הראשון של החברה שבו הקבוצה חדלה לאחד את דלק ארה"ב בדו"חותיה. הקבוצה הודיעה על חלוקת דיבידנד של 70 מיליון שקל לבעלי מניותיה בגין תוצאות הרבעון השלישי. חלקו של בעל השליטה, תשובה, שמחזיק ב-62.73% מהון המניות יסתכם בכ-44 מיליון שקל.

שיכון ובינוי מסיימת רבעון עם ירידה בהכנסות בכל מגזרי הפעילות, למעט מגזר התשתיות בישראל. הכנסות החברה שבשליטת שרי אריסון ובהנהלתו של עופר קוטלר הסתכמו ברבעון השלישי ב-1.28 מיליארד שקל, בהשוואה להכנסות של 1.37 מיליארד שקל ברבעון המקביל. הרווח הנקי ירד ל-56 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 63 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2012.

בבילוןהודיעה כי החליטה עם ASK.COM לא להאריך את ההסכם ביניהן ולפיכך ההסכם יפוג ב-14 בדצמבר. המשתמשים הקיימים יקבלו מבבילון שירות חלופי החל מיום סיום ההסכם. בחברה ציינו כי בשל העובדה כי השפעת אי חידוש ההסכם לא צפויה להיות מהותית על הכנסות החברה.

החברה האמריקנית Carr Properties Corporation, ש-44% ממניותיה מוחזקות על-ידי חברת הנדל"ן המניב אלוני חץהישראלית, חתמה על הסכם לרכישת בניין העיתון וושינגטון פוסט בבירת ארה"ב וושינגטון, תמורת 159 מיליון דולר. המוכרת היא חברת Graham Holdings, החברה האם לשעבר של העיתון, שכיום בבעלות ג'ף בזוס, נשיא חברת אמזון.

 

ביג מרכזי קניות, המנהלת והמפתחת נדל"ן מניב בישראל, בארה"ב, בהודו ובסרביה, סיימה את תשעת החודשים הראשונים של שנת 2013 ברווח נקי של 218.2 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 232.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ברבעון השלישי של 2013 רשמה החברה רווח נקי של 49.5 מיליון שקל, לעומת 53 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

הכנסות קסטרוברבעון השלישי של השנה הסתכמו ב-192.1 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 170.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. עיקר הגידול נבע מפתיחת חנויות חדשות, מהשקת קולקציית הילדים של קסטרו וכן מגידול במכירות החנויות הזהות. הרווח הנקי ברבעון השלישי של השנה הסתכם ב-6.1 מיליון שקל, לעומת 10.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות