אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי ערוץ 10 במתקפה חזיתית: "רון לאודר מוביל לקריסת ערוץ 10" צילום: עמית שעל

עובדי ערוץ 10 במתקפה חזיתית: "רון לאודר מוביל לקריסת ערוץ 10"

ועד עובדי ערוץ 10 מתאר במכתב חריף "חשש ממשי להחשכת המסך ופיטורים המוניים"' זאת על רקע המאבק בין בעלי המניות בערוץ והחלטתו של בעל המניות הדומיננטי רון לאודר למשוך את ידיו ממנו

09.12.2013, 10:52 | אופיר דור

ועד עובדי ערוץ 10 הודיע היום (ב') על כינוס ישיבה בהולה בשעות הצהריים לאור מה שמוגדר כסכנה ממשית להמשך קיומו של הערוץ. בוועד צפו מהצד בשבועות האחרונים במאבקים בין בעלי המניות, ובניסיונותיו של בעל המניות רון לאודר (30%), התומך היחיד של הערוץ בשנים האחרונות, למשוך את ידיו ממנו, וכעת מבינים כי ללא פעולה אקטיבית הערוץ בדרך לקריסה.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב חריף ששיגר הוועד, מציבים העובדים אולטימטום חד משמעי ללאודר ולשאר בעלי המניות: "אנו מודיעים כי אם עד ליום רביעי הקרוב לא יושג הסדר מניח את הדעת בין בעלי המניות, ולחילופין לא תיענה בקשתנו להיפגש עם לאודר בדחיפות, ניאלץ לפעול בעצמנו כדי להבטיח את עתיד הערוץ על כל המשתמע מכך".

רון לאודר, צילום: עמית שעל רון לאודר | צילום: עמית שעל רון לאודר, צילום: עמית שעל

בוועד לא מפרטים מהם הפעולות אותם ינקטו אם לא יענו בקשותיהם, אך אינם שוללים השבתה של הערוץ ויציאה להפגנות במטרה להפעיל לחץ על לאודר ובעלי המניות האחרים, ארנון מילצ'ן (24%) ויוסי מימן (46%).

"אין זה סוד שערוץ 10 שוב מצוי בעיצומם של ימים מטלטלים: בעל המניות הדומיננטי, רון לאודר, החליט בהתראה קצרה ובמפתיע להפסיק את כל ההזרמות הכספיות שעליהן נשענת החברה מזה שנים", נכתב במכתב לעובדים. "ניסיונות ההידברות שהתקיימו עם נציגיו לא הניבו עד כה תוצאות של ממש, ולכן נשקף חשש ממשי להחשכת מסך ופיטורין המוניים. מול הידרדרות כזו, דווקא בעיצומו של מומנטום חיובי לערוץ ולחברת החדשות, לא נוכל עוד להמתין ולו רגע אחד נוסף".

עוד כותב הוועד כי "עבורנו, עובדי ערוץ 10, יש כיום כתובת אחת רלוונטית הנושאת באחריות לפתרון המשבר: רון לאודר, שברוב נדיבותו תמך בחברה במשך שנים בהיקף של כחצי מיליארד שקל, צריך לחפש עתה דרך ראויה ומכובדת להעברת אחזקותיו בערוץ. לא יעלה על הדעת שערב קבלת הרישיון, זמן קצר לאחר הפגנות עובדים סוערות בעדו ומינוי הנהלה חדשה, לאודר יתכחש למחויבות ארוכת הטווח שנטל כלפי הערוץ במחיר קריסה שתיצור אבטלה המונית בענף התקשורת הישראלי".

הוועד מפנה אצבע מאשימה גם לנציגיו של לאודר בישראל, אבי בלשניקוב ומיכל גרייבסקי, ודורש מהם "להחזיק את החברה באחריות האופיינית להם, עד להשגת הסדר מניח את הדעת שיבטיח את המשך קיומה במבנה בעלות חדש ויציב. כל פעילות אחרת תתפרש בעיננו כתרומה אקטיבית לסגירת הערוץ". הוועד מציין כי כל בקשותיהם להיפגש עם לאודר טרם נענו מצידו.

המשבר בערוץ 10 נובע מעצירה בהזרמת הכספים על ידי לאודר שהחליט, כאמור, למשוך את ידיו מהערוץ. כתוצאה מכך מתקשה ערוץ 10 לעמוד בתשלומים למפיקים העובדים מולו ועל רקע זה לא שודרה אתמול התוכנית גיא פינס, אלא שודר לקט במקומה.

בינתיים המשא ומתן מול ג.יפית, שאמורה לקנות את מניותיו של לאודר בערוץ, טרם הסתיים והצדדים עדיין חלוקים בנושא כיסוי חובות העבר של הערוץ. כל זה מביא את ערוץ 10 אל סף תהום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
אחרי שהכפישו את שמו של נתניהו באותו נושא, עכשיו לאודר
הרי כל עם ישראל חייב לערוץ המנוהל בטיפשות ובטימטום הרי חייבים להעסיק אותם למרות התוכניות המטומטמות והמטמטמות שלהם הכל בשם חופש הביטוי פחחח והם עוד זורקים רפש על רשות השידור ? רשות השידור עם התוכניות המעולות שלהם וללא פירסומות.
תורת הגנים  |  09.12.13
6.
גיבוב של שטויות:
אני רוצה לראות כל אחד מהחכמים שהיה משקיע בחברה, והיא לא הצליחה, ממשיך להזרים כספים אליה. "ניאלץ לפעול בעצמנו כדי להבטיח את עתיד הערוץ על כל המשתמע מכך" - מה זה איומים??? מה הם כבר יכולים לעשות? הפגנות? את מי זה בדיוק מענין? את הציבור?- כנראה שלא!!! כשהציבור הרים את גבתו למשמע משכורות העתק שניתנו בערוץ - כולם אמרו זו חברה פרטית שמותר לה לעשות מה שהיא רוצה - אז גם עכשיו - החברה מפסידה וקברניטיה החליטו לסגור אותה, ולא מוכנים להמשיך להזרים כספים להפסדים נוספים. מישהו רוצה לקנות? בבקשה... מי הפראייר שישקיע בחברה מפסידה עם חובות אדירים? עדיף, לסגור את הערוץ, וטןב שעה אחת קודם.
ג'וני , רג  |  09.12.13
לכל התגובות