אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשרד לביטחון פנים דוחה את מכרז הפנסיה למועד לא ידוע צילום: עטא עוויסאת

נחשף בכלכליסט

המשרד לביטחון פנים דוחה את מכרז הפנסיה למועד לא ידוע

על רקע טענות בתי השקעות על פגמים שנפלו בתנאי המכרז באופן שהפלה אותם לעומת חברות הביטוח החליטה ועדת המכרזים לדחות את המכרז

18.12.2013, 14:03 | רחלי בינדמן

המשרד לביטחון פנים החליט לדחות את מועד הגשת ההצעות למכרז הפנסיה שהוא מוביל ל-10 אלף עובדיו - הסוהרים והשוטרים - למועד לא ידוע. זאת על רקע חשיפת "כלכליסט" לטענות שהפנו בתי ההשקעות כנגד תנאי המכרז. בתי ההשקעות הלינו כי תנאי המכרז מפלים לרעה את מוצרי בתי ההשקעות ובעיקר את קרנות הפנסיה שבבעלותן לטובת חברות הביטוח הגדולות.

טענות קשות נגד מכרז הפנסיה שמוביל המשרד לביטחון פנים לעובדיו, צילום: גיל נחושתן טענות קשות נגד מכרז הפנסיה שמוביל המשרד לביטחון פנים לעובדיו | צילום: גיל נחושתן טענות קשות נגד מכרז הפנסיה שמוביל המשרד לביטחון פנים לעובדיו, צילום: גיל נחושתן

"ועדת המכרזים בישיבתה הבוקר החליטה לדחות את מועד הגשת ההצעות שהיה קבוע ל-22.12. הודעה על מועד הגשת ההצעות החדש תתפרסם בהקדם. בפרק זמן זה ייבחנו הטענות השונות העולות כנגד המכרז" כך נכתב במכתב ששוגר הבוקר לגורמים שרכשו את מסמכי המכרז.

הבוקר חשף "כלכליסט" שורה של טענות קשות כנגד המכרז שהופנו כלפיו מצד בתי ההשקעות. כך למשל נטען כי תנאי המכרז לא מאפשרים לקרנות הפנסיה הקטנות להשתתף בו על רקע דרישות ביטוח חריגות לאירועי טרור.

בנוסף, לטענת בתי ההשקעות המכרז מעניק יתרון מובנה לגופים שיציעו מספר גדול ככל הניתן של משווקים שיספקו שירות לעובדי המשרד. זאת כאשר היועץ הפנסיוני שנבחר להוביל את המכרז ולסייע בבחירת הזוכה - שאול את לחמן נמצא לכאורה בפוטנציאל ניגוד עניינים כיוון שהמכרז גם קובע שהוא יספק סדנא למשווקים של החברה הזוכה עבור שכר של 2500 על כל משווק.

תגיות