אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פטרוכימיים תרשום בדו"חותיה הכספיים הפסד הון של 24 מיליון שקל צילום: טל שחר

פטרוכימיים תרשום בדו"חותיה הכספיים הפסד הון של 24 מיליון שקל

כך להערכת החברה, זאת כתוצאה מהשתתפות החלקית בהנפקת הזכויות בבזן ודילול בשיעור של כ-1% באחזקותיה בחברת הזיקוק

01.01.2014, 18:51 | ערן סוקול

פטרוכימייםהודיעה היום (ד') כי תרשום בדו"חותיה הכספיים הפסד הון של 24 מיליון שקל, כתוצאה ממימוש זכויותיה בבזן.

קראו עוד בכלכליסט

החברה שבשליטת (72.61%) דיוויד פדרמן, יעקב גוטנשטיין ואלכס פסל, הודיעה בשבוע שעבר כי השלימה את מימוש הזכויות בבזן בהשקעה כוללת של 128 מיליון שקל תמורת 204 מיליון מניות.

אחזקות פטרוכימיים דוללו עקב הנפקת הזכויות, כאשר החברה שהחזיקה לפני הנפקת הזכויות 30.72% ממניות בזן, מחזיקה כעת 29.74% מהמניות בלבד.

כעת הודיעה החברה כי להערכתה, כתוצאה מהשתתפות החלקית בהנפקת הזכויות בבזן ודילול אחזקותיה בשיעור של כ-0.98% בחברת הזיקוק, תרשום כאמור הפסד של 24 מיליון שקל לעומת סוף הרבעון השלישי.

החברה מימשה 2.9 מיליון זכויות תמורת 128 מיליון שקל, ל-185.5 מיליון מניות של בזן, התשלום בוצע מתוך יתרות המזומן שהיו קיימות בחברה.

את יתרת הזכויות שלא יכלה החברה לממש מתוך מקורותיה העצמיים, מכרה החברה ביום המסחר בזכויות באמצעות אקסלנס נשואה תמורת 12.8 מיליון שקל, במחיר ממוצע של 25.76 שקל ליחידת זכות. סכום זה, שימש אף הוא לצורך ניצול זכויות אשר מומשו ל-18.5 מיליון מניות נוספות.

 

מפעל פטרוכימיים בחיפה, צילום: אלעד גרשגורן מפעל פטרוכימיים בחיפה | צילום: אלעד גרשגורן מפעל פטרוכימיים בחיפה, צילום: אלעד גרשגורן

 

פטרוכימיים חייבת למחזיקי איגרות החוב שלה 1.5 מיליארד שקל. מעבר לחובה למחזיקי האג"ח, לפטרוכימיים הלוואות בהיקף כולל של כ־318 מיליון שקל משני בנקים מקומיים: הפועלים ואיגוד. בנוסף לזאת, קרן המנוף בראשית העמידה לפטרוכימיים אשתקד הלוואה של 120 מיליון שקל.

באמצע נובמבר הודיעה פטרוכימיים על הגעה להבנות עם בנק הפועלים שיאפשרו לה להשתתף בהנפקת הזכויות. כחלק מההסכם עם הבנק, תפרע פטרוכימיים חלק מההלוואות כלפי הבנק באופן מיידי בהיקף של כ־25 מיליון שקל. הבנק מצדו, תחת כמה תנאים מתלים, איפשר לפטרוכימיים להשתתף בהנפקת הזכויות ובמקביל דחה חוב של החברה כלפיו, העומד על כ־300 מיליון שקל, עד לשנת 2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות