אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרכזיית בזק באבן גבירול תהפוך לפרויקט שיכלול 103 דירות קטנות

מרכזיית בזק באבן גבירול תהפוך לפרויקט שיכלול 103 דירות קטנות

היזם אורי הלר שרכש את הקרקע במרכז תל אביב לפני 3 שנים החל היום בשיווק הדירות שמחציתן יהיו בשטח של 50 מ"ר. הלר: "בתל אביב חיים ברחוב, לא בבית. בשביל מה צריך 200 מ"ר?"

14.01.2014, 12:31 | עינת פז-פרנקל
היזם אורי הלר, לשעבר בעל השליטה בחברת הנדל"ן אבלון, החל לשווק, באמצעות אלדר שיווק, את פרויקט המגורים "אנטוקולסקי שטרוק" בתל אביב, שיקום לאחר שתיהרס מרכזיית בזק המיתולוגית ברחוב אבן גבירול פינת אנטוקולסקי. כיום פועלים בבניין סניף דואר.

קראו עוד בכלכליסט

בניין בזק כיום, צילום: עינת פז-פרנקל בניין בזק כיום | צילום: עינת פז-פרנקל בניין בזק כיום, צילום: עינת פז-פרנקל

הלר רכש את המתחם, המשתרע על כשלושה דונם, לפני שלוש שנים בעבור 80 מיליון שקל. היקף המכירות הצפוי בפרויקט – חצי מיליארד שקל (פי 6.25 מההשקעה בקרקע). הפרויקט טרם קיבל היתר בנייה, אך הלר צופה כי ההריסה והבנייה תחל בסוף השנה. האכלוס צפוי לנובמבר 2018. האדריכל אבנר ישר אמון על התכנון; אדריכלית החצר הפנימית היא חלי אלול צלינקר.

מחירי 103 הדירות שיוקמו בשמונה קומות מעל קומת מסחר (קרקע), ינועו בין 2.3 מיליון שקל לדירות 2 חדרים בשטח 52 מ"ר ל-8 מיליון שקל לדירת 6 חדרים בשטח 180 מ"ר. הלר מדגיש כי מחצית מהדירות בקומפלקס יהיו קטנות, בשטח של כ-50 מ"ר. "בתל אביב חיים ברחוב, לא בבית. בשביל מה צריך 200 מ"ר?" שואל הלר. "אנשים מחפשים דירות חדשות קטנות, שכיום כמעט לא קיימות בתל אביב".

הדמיית הפרויקט לאחר הבנייה הדמיית הפרויקט לאחר הבנייה הדמיית הפרויקט לאחר הבנייה

משווק הפרויקט רוני כהן, מנכ"ל חברת אלדר, אמר באירוע ההשקה שהתקיים הבוקר (ג'): "אנחנו מכוונים למשקיעי הנדל"ן. משקיעים היא לא מילה מגונה". לדבריו, שכר הדירה לדירת 2 חדרים בשכונה נע סביב 7,000 שקל לחודש. המדובר בתשואה שנתית של כ-4%.

איך מכניסים 103 דירות למתחם של 3 דונם? לדירות לא יהיו חדרי ממ"ד, אלא בכל קומה יהיו 3 ממ"קים (מרחבים מוגנים קומתיים), מסביר כהן. כלומר: בעת חירום, יצטרכו דייריהן של 14 דירות בקומה להגיע ל-3 ממ"קים (24 בסך הכל בכל הבניין), מסביר אדריכל אביב אלנבוגן ממשרדו של אבנר ישר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

34 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
7000 לא משלמים לשכירות דירות כ"כ קטנות
התשואה היא 2.5% במקרה הטוב הדירה מתקבלת רק עוד 4 שנים, ולכן העלויות הכוללות (כולל מיסים כ2.7 מיליון) קשה יהיה להשכיר מעל 5500 ואם וכאשר תוגבל השכירות בת"א למ"ר , אז גם התשואה תרד ל1% בלבד, אולי 1.25% השקעה גרועה מאד, היזם לא יצליח למכור את הדירות , אולי לכמה פראיירים ערך הקרקע הריאלי נמוך ב70% וערך הדירות הריאלי , נמוך ממחצית המחיר המבוקש ניתן לקנות בפחות במגדל חדש של האחים חגג או בפרויקט איקון
א  |  30.01.14
לכל התגובות