אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם בבנק ישראל: תשלומי הפנסיה יוצמדו למדד המחירים לצרכן צילום: אלכס קולומויסקי

הסכם בבנק ישראל: תשלומי הפנסיה יוצמדו למדד המחירים לצרכן

בכך מיישר בנק ישראל קו עם כלל גמלאי שירות המדינה והמגזר הציבורי. העלות הכוללת של ההסכם - 140 מיליון שקל

20.01.2014, 11:20 | אמנון אטד

הנהלת בנק ישראל חתמה בשבוע שעבר על הסכם עם ועד גמלאי הבנק, לפיו תשלומי הגמלאות של עובדי בנק ישראל לשעבר יעודכנו בתחילת כל שנה בהתאם לשינוי במדד המחירים, ולא על פי השינויים בשכרם של עובדי הבנק הפעילים. בכך מיישר בנק ישראל קו עם כלל גמלאי שירות המדינה והמגזר הציבורי, שהגמלאות שלהם הוצמדו למדד המחירים על פי הסכם שנכנס לתוקף בשנת 2008.

קראו עוד בכלכליסט

גם בבנק ישראל ייושם הסכם המעבר להצמדת הגמלאות למדד באופן רטרואקטיבי, החל משנת 2008. כתוצאה מכך יקבלו גמלאי הבנק תשלומים רטרואקטיביים עבור חמש השנים האחרונות, ביכוי תוספות שונות ששולמו להן בתקופה זו, כמו למשל תוספת שחיקה. ההסכם עם הגמלאים אושר על ידי הממונה על השכר במשרד האוצר, והוא מחייב אישור חקיקתי על ידי ועדת העבודה והרווחה של הכנסת.

קובי אמסלם, הממונה על השכר במשרד האוצר, צילום: אלכס קולומויסקי קובי אמסלם, הממונה על השכר במשרד האוצר | צילום: אלכס קולומויסקי קובי אמסלם, הממונה על השכר במשרד האוצר, צילום: אלכס קולומויסקי

בעקבות החתימה על ההסכם עם הגמלאים, יישם בנק ישראל הסכמי שכר קודמים שנחתמו בין הממשלה לבין ההסתדרות במגזר הציבורי בשנים 2009 ו-2011, ויישומם בפועל בבנק ישראל עוכב עד לחתימת ההסכם עם הגמלאים. במסגרת הסכמי שכר קודמים אלה, יקבלו עכשיו העובדים שהועסקו בבנק בין ה-1 בנובמבר 2009 וה-30 באוקטובר 2010 מענק חד-פעמי של 2,000 שקל. בנוסף, יוגדלו הפרשות הבנק עבור העובדים לפנסיה צוברת החל מחודש יולי 2015.

העלות הכוללת של ההסכם עם הגמלאים והפעלת הסכמי השכר עם העובדים הפעילים תסתכם בכ-140 מיליון שקל. כ-40 מיליון שקל ישולמו על ידי הבנק השנה, וכ-100 מיליון שקל נוספים יתפרסו על פני 4 שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות