אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מכתשים אגן מפרה זכויותינו במותג אדמה" צילום: מורג ביטון

"מכתשים אגן מפרה זכויותינו במותג אדמה"

חברת נדל"ן שעוסקת בהפשרת קרקעות חקלאיות תחת המותג אדמה מזהירה כי תתבע את מכתשים אם תשתמש במותג ADAMA כמתוכנן

28.01.2014, 09:32 | ניר צליק

ביום ראשון חשפה מכתשים אגן את כוונתה לאחד את כל המותגים שלה תחת מותג אחד — אדמה — אלא שכעת דומה כי ההחלטה עשויה לעורר כמה בעיות בקרב חברות שכבר משתמשות במותג זה. ממכתב התראה שנשלח למכתשים אגן והגיע לידי "כלכליסט" עולה כי קבוצת הנדל"ן לוג'יסטיק גרופ, שזרוע ההשקעות שלה בקרקעות נקראת אדמה, היא אחת מאותן החברות שכבר עושות בו שימוש.  

קראו עוד בכלכליסט

לוג'יסטיק גרופ, שבבעלות ובניהול אורן קובי, פועלת בעיקר בתחום הפשרת קרקעות חקלאיות ובניית בנייני מגורים על גבי אותן קרקעות. לפני כשנה רכשה החברה 140 דונם קרקע בכרכור בתמורה ל־8 מיליון שקל. במכתב שנשלח למכתשים אגן ממשרד עורכי הדין של הקבוצה — מטרי, מאירי ושות' — נכתב כי לוג'יסטיק היא "בעלת המותג אדמה — הופכים קרקעות לנכסים, מותג מוכר וידוע שזוכה להכרה והוקרה. מרשתי נדהמה לגלות במסגרת כתבה שפורסמה בעיתון כי הנכם מתעתדים לעשות מיתוג מחדש של מוצרים שהנכם משווקים ושירותים שהנכם מעניקים, ולהתחיל לשווקם תחת השם אדמה.

ארז ויגודמן, עזב ארז ויגודמן, עזב ארז ויגודמן, עזב

השימוש מפר את זכויותיה של מרשתי במותג שבבעלותה ועלול להסב לה נזק רב". לבסוף נכתב כי "בנסיבות דנן הנכם נדרשים להימנע מעשיית שימוש כלשהו במותג אדמה בפני עצמו, שאם לא כן תיאלץ מרשתי לנקוט כנגדכם הליכים משפטיים, על כל המשתמע מכך".

החל באפריל 2014 צפויה מכתשים אגן שמייצרת חומרי הדברה לחקלאות לפעול תחת מותג גלובלי חדש — ADAMA — והיא צפויה לשנות את שמה לאדמה פתרונות לחקלאות. לכאורה, עשוי להיווצר בלבול מסוים בין שתי החברות מאחר ששתיהן עוסקות בנושאים הקשורים לחקלאות בהיבטים מסוימים.

התהליך שמכתשים מתכננת צפוי להתנהל בהדרגה, ובמהלכו כל החברות־הבנות בקבוצה הגלובלית יעברו לפעול תחת השם החדש. המעבר המלא למותג החדש צפוי להסתיים עד סוף 2015, ובסיומו תפעל החברה תחת שם המותג ADAMA ב־40 מדינות בעולם. לאורך השנים רכשה מכתשים אגן חברות רבות ברחבי העולם ופיתחה חומרי הדברה רבים. כמו כן נוצרו לה מאות מותגים שונים ברחבי העולם, מה שהקשה על מיתוג המוצרים של מכתשים אגן. שינוי השם הרשמי של מכתשים אגן תעשיות לאדמה פתרונות לחקלאות התבצע כבר בשבוע שעבר.

בתגובה נמסר ממכתשים אגן: "אין כל בסיס לטענה המועלית במכתב והנושא יתברר בהליכים המשפטיים המקובלים"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות