אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיסקונט ימחק 135 מיליון שקל בדוחות 2013 בגין האחזקה בבינלאומי צילום: אוראל כהן

דיסקונט ימחק 135 מיליון שקל בדוחות 2013 בגין האחזקה בבינלאומי

ההוצאה הכפויה של נציגיו מדירקטוריון הבינלאומי מחייבת את דיסקונט לרשום את האחזקה על פי שווי שוק ולא על בסיס שווי מאזני. בדיסקונט בחנו רישום ההוצאה החד פעמית בדוחות הרבעון הראשון של 2014, אך הפיקוח על הבנקים פסל את האפשרות

29.01.2014, 10:48 | שניר הנדלר

בנק דיסקונט ירשום בדו"חות 2013 מחיקה של 135 מיליון שקל בגין אחזקתו (26.45%) במניות הבנק המתחרה – הבינלאומי.  

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה: החל ממרץ הקרוב דיסקונט לא יהיה זכאי לייצוג בדירקטוריון הבינלאומי, כך שהוא יפסיק לרשום את אחזקתו בבינלאומי על בסיס שווי מאזני ויאלץ לרשום את האחזקה על פי שווי שוק.

בדיסקונט בחנו אפשרות להכיר בהוצאה החד-פעמית בדו"חות הרבעון הראשון של 2014, אולם בעקבות דרישת הפיקוח על הבנקים נאלץ כאמור, הבנק לבצע את המחיקה בדו"חות הרבעון הרביעי של 2013.

מחיקה זו מצטרפת למחיקה קודמת בגין הבינלאומי: מחיקה של 113 מיליון שקל שכבר ביצע דיסקונט בשנה שעברה בעקבות הערכת שווי שהזמין הבנק ושתוצאותיה הביאו אותו להפחית את השווי בספרים. בכך מסתכמת המחיקה הכוללת בגין הבינלאומי ב-248 מיליון שקל.

כאמור, את המחיקה נאלץ לבצע דיסקונט לאחר שוויתר על זכותו למנות 2 דירקטורים מטעמו בדירקטוריון הבינלאומי. זאת לאחר שצדיק בינו, בעל השליטה בבינלאומי, דרש מהמפקח על הבנקים דאז רוני חזקיהו והממונה על ההגבלים העסקיים לשעבר רונית קן לשים סוף להתערבות דיסקונט בבינלאומי ולאפשר לבינלאומי לבצע איחוד מניות. מהלך זה, קיוו בבינלאומי, יאפשר לבנק לשפר את סחירות מניותיו וישפר את יכולתו לגייס הון.

יו"ר דיסקונט יוסי בכר (מימין) ובעל השליטה בבינלאומי צדיק בינו, צילום: אוראל כהן יו"ר דיסקונט יוסי בכר (מימין) ובעל השליטה בבינלאומי צדיק בינו | צילום: אוראל כהן יו"ר דיסקונט יוסי בכר (מימין) ובעל השליטה בבינלאומי צדיק בינו, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות