אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בחמישי הבא: ילן תופיע בפני הסנאט צילום: איי פי

בחמישי הבא: ילן תופיע בפני הסנאט

יו"ר הפדרל ריזרב ג'נט ילן תדבר על המדיניות המוניטרית של הבנק הפדרלי בהנהגתה ועל מצב הכלכלה אמריקאית

20.02.2014, 23:40 | שירות כלכליסט

יו"ר הפדרל ריזרב, ג'נט ילן, תעיד ביום חמישי הבא, ה-27 בפברואר, בפני ועדת הבנקאות של הסנאט, בנוגע למדיניות המוניטרית ומצב הכלכלה האמריקאית. כך הודיעה הערב (ה') לעיתונות הוועדה.

קראו עוד בכלכליסט

 

ילן כבר התייצבה בתאריך ה-11.2 מול הוועדה לשירותים פיננסיים של בית הנבחרים, שם מסרה את הדוח הדו-שנתי שלה לקונגרס, אך הופעתה המתוכננת ל-13.2 בפני הסנאט נדחתה בשל הסופה הקשה ששיתקה מרבית מחלקי וושינגטון הבירה.

סביר להניח כי עדותה של ילן בשבוע הבא תהיה זהה לעדות שמסרה ב-11.2. בנוסף היא תענה לשאלות חברי הוועדה. זו תהיה הופעתה השנייה של ילן בפני וועדה של קונגרס מאז נכנסה לתפקידה.

יו"ר הפד ג יו"ר הפד ג'נט ילן | צילום: בלומברג יו"ר הפד ג

אתמול פורסמו הפרוטוקולים של ישיבת הוועדה המוניטרית של הפד מסוף ינואר, בה הוחלט על הקטנת היקף רכישות האג"ח החודשיות ב-10 מיליארד דולר.

לפי הפרוטוקולים, כמה מהמשתתפים בישיבת הפד - האחרונה תחת הנהגתו של בן ברננקי - סבורים כי הבנק המרכזי צריך להעלות את שיעור הריבית בתוך זמן קצר יחסית; בכירים אחרים הביעו התנגדות להמשך הפחתת קצב רכישות האג"ח, מאחר שלדבריהם הכלכלה "חלשה מדי"; משתתפי נוספים טענו כי "בהיעדר שינוי משמעותי בתחזית הכלכלית, יש להמשיך בהפחתה של רכישות האג"ח בהיקף של 10 מיליארד דולר בכל פגישה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות