אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"לית IBM רוצה לצייד כל סמראטפון במחשב על צילום: בלומברג

מנכ"לית IBM רוצה לצייד כל סמראטפון במחשב על

החברה הכריזה על תחרות מפתחי אפליקציות מובייל למחשב העל מבוסס הענן - ווטסון. הרעיון הוא להעמיד את כל העוצמה שלו בכף ידו של משתמש הסמארטפון או הטאבלט המצוי

27.02.2014, 14:51 | רפאל קאהאן
מנכ"לית IBM, ג'יני רומטי, מעוניינת לקדם את תהליך ההנגשה של "ווטסון", מחשב העל של החברה בעל היכולות הקוגניטיביות והתקשורת בשפה מדוברת – אל עולם היישומים העסקיים. בהופעה בועידת המובייל העולמית בברצלונה השבוע, הודיעה רומטי על תחרות עולמית למפתחי אפליקציות מובייל, שיוכלו לנצל את יכולותיו של המחשב הייחודי - שנחשף לראשונה לציבור, כאשר גבר על מתחרים אנושיים במשחק הטריוויה הטלוויזיוני Jeopardy.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי מייק רודין, סגן נשיא בכיר ב-IBM וראש קבוצת ווטסון, "זמינות כל העוצמה של ווטסון בכף ידו של משתמש הקצה היא הצעה המשנה את כללי המשחק בעולם המובייל – ולפיכך אנו מזמינים מפתחים מכל העולם להתחיל לבנות אפליקציות מחשוב קוגניטיבי שיישענו על יכולות הבינה של ווטסון".

IBM רוצה לדחוף את ווטסון לכל סמארטפון IBM רוצה לדחוף את ווטסון לכל סמארטפון IBM רוצה לדחוף את ווטסון לכל סמארטפון

בשלושת החודשים הקרובים, מזמינה IBM מפתחים ויזמים בעולם המובייל לשתף את מיטב רעיונותיהם ולפתח אפליקציות מובייל עד לרמה של אבות טיפוס. שלושה זוכים יצטרפו לתוכנית הסביבה האקולוגית של ווטסון, ויעבדו בשיתוף פעולה עם שירותי הייעוץ אותם הציגה IBM לאחרונה בתחום החוויה האינטראקטיבית, על מנת לקבל סיוע בעיצוב ובנייה של אפליקציה לשימוש מסחרי.

IBM חותרת בשיטתיות להרחבת הפעילות והעמקת המודעות לקבוצת ווטסון, אותה הקימה לאחרונה. בחודש שעבר הודיעה החברה כי תשקיע בקבוצה זו מיליארד דולר, תוך התמקדות במחקר, בפיתוח ובהצגת יישומים קוגניטיביים מבוססי ענן מחשוב ושירותים משלימים. ההשקעה כוללת 100 מיליון דולר הזמינים למטרות מחקר ופיתוח בחברות סטארט-אפ, שנועדו לתמוך בקהילה אותה השיקה החברה לא מכבר, המאגדת עסקים ומפתחים הבונים אפליקציות קוגניטיביות הנשענות על ווטסון.

כושר עיבוד שפה טבעית וניתוח אנליטי, מאפשר לווטסון לעבד נתונים באופן מקביל לתהליך החשיבה האנושית – באופן המשנה מן היסוד את יכולת הארגון לנתח, להבין ולהציג ביג דאטה. עד היום, פנו כבר יותר מ- 1,500 ארגוני פיתוח ומפתחים לIBM, על מנת להציג רעיונות לאפליקציות מחשוב קוגניטיבי. שורת גופים כבר הציגו תוכניות מפורטות להצגת אפליקציות מבוססות ווטסון, שיגיעו לשוק במהלך השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות